Instalki.pl » Aktualności » Software » Intel Performance Maximizer to nowy program do łatwego OC procesora
Środa, 19 Czerwiec 2019 12:15, Wpisany przez Maksym Słomski
Intel Performance Maximizer pobierz

Sprawdźcie jego możliwości.


I oto jest. Zapowiedziane na targach Computex 2019 narzędzie Intela do podkręcania procesorów Intel Core 9. generacji zostało właśnie udostępnione i już teraz możecie pobrać je z naszej bazy plików. Co potrafi Intel Performance Maximizer i z jakimi dokładnie procesorami współpracuje?

Intel Performance Maximizer jest w stanie w szybki sposób zwiększać wydajność procesorów Intel Core 9. generacji, a konkretnie modeli:

  • Core i9-9900K
  • Core i9-9900KF
  • Core i7-9700K
  • Core i7-9700KF
  • Core i5-9600K
  • Core i5-9600KF

Na liście widnieją więc wszystkie najpopularniejsze konstrukcje wykorzystywane przez graczy - entuzjastów, ale też padające częstym wyborem profesjonalistów.

Czego jeszcze potrzeba, aby skorzystać z aplikacji Intela? Otóż Wasz komputer musi korzystać z płyty głównej z chipsetem Z390 oraz systemu Windows 10 w wersji 1809 (October 2018 Update) lub nowszej.

Zanim skorzystacie z Intel Performance Maximizer powinniście sprawdzić w BIOSie, czy wszystkie ustawienia procesora i płyty głównej są zgodne z następującymi wytycznymi:

- wszystkie rdzenie procesora muszą być aktywne
- Intel Turbo Boost 2.0 musi być włączony
- tryb bootowania musi być ustawiony jako UEFI
- HT musi być włączony, o ile dany procesor go obsługuje
- Intel Watchdog Timer Driver musi być włączony
- technologia Enhanced SpeedSteep musi być włączona

Co niezwykle interesujące, Intel w cenie 20 dolarów sprzedaje gwarancję, która umożliwi wymianę procesora na nowy, jeśli uszkodzicie go w trakcie podkręcania. Podkręcajcie swój sprzęt rozsądnie, a płacenie za Performance Tuning Protection nie będzie miało sensu.

Intel Performance Maximizer pozwala często uzyskać rezultaty lepsze od tych, które uzyskalibyście poprzez amatorskie OC. Program jest w stanie podnosić nie tylko taktowanie zegarów, ale także napięcie. Aplikacja samodzielnie określi maksymalny stabilny stopień OC Waszego procesora. Czytając komentarze w sieci można odnieść wrażenie, że aplikacja działa świetnie!

Pobierzcie i sami się przekonajcie. Dajcie znać, jakie wyniki wykręciliście!

Źródło: Intel