Instalki.pl » Aktualności » Software » Zaskoczenie: Huawei P30 Pro z EMUI 10 i betą Androida Q - jak pobrać?
Sobota, 15 Czerwiec 2019 09:25, Wpisany przez Maksym Słomski
EMUI 10

Wszystko będzie dobrze?


Po nałożeniu na firmę Huawei sankcji przez Stany Zjednoczone i zerwaniu z nią współpracy przez Google, nikt nie spodziewał się raczej kolejnej wersji Androida na smartfony tej marki. Ba, urządzenia Huawei błyskawicznie zniknęły z listy sprzętów biorących udział w programie testów Androida Q.

Tymczasem...

Huawei w ramach trzymiesięcznego okienka, w którym sankcje są odroczone w czasie, a które ma dać czas amerykańskim i chińskim spółkom na "załatwienie spraw", intensywnie pracuje nad Androidem 10 i kolejną odsłoną swojej nakładki. Najnowsza wersja systemu Google zagościła na flagowym Huawei P30 Pro, wraz z nakładką EMUI 10 oraz pełnym pakietem usług Google. Przypominamy, że zgodnie z zakazem Huawei wkrótce nie będzie mógł korzystać na swoich urządzeniach z aplikacji od producenta z Mountain View.

Osoby, które miały okazję przetestować nowe EMUI 10 mówią o znaczącym wzroście wydajności nakładki względem EMUI 9.1 – prócz niego próżno jest szukać w nowym oprogramowaniu istotnych zmian. Jeśli chcecie pobrać Androida Q z EMUI 10 na swojego Huawei P30 Pro, ściągnijcie stosowne pliki z forum XDA.

emui 10 android 10
Android 10 Q i EMUI 10 na smartfonie Huawei P30 Pro | Źródło: XDA

Nakładka EMUI 10 zadebiutuje najprawdopodobniej na nowych flagowcach Huawei Mate 30 i 30 Pro, na jesieni tego roku. Czy będą to pierwsze smartfony korzystające z HongMeng OS, który pojawi się pod nazwą ARK OS później w Europie? Jeśli tak, sugerowałoby to, że premiera nowych smartfonów początkowo odbędzie się wyłącznie... w Chinach.

Nawet jeśli Huawei nie będzie mogło wykorzystać Androida 10 w swoich smartfonach i Huawei P30 Pro nie dostanie takowej aktualizacji, to Chińczycy mogą zaczerpnąć wiele funkcji z systemu Google i wykorzystać je w swojej nakładce EMUI 10. Przypominam, że analogicznie sprawa wygląda z chińskim MIUI - smartfony Xiaomi dostają funkcje z nowych Androidów w swojej nakładce jeszcze zanim otrzymają aktualizację systemu Google.

Źródło: inf. własna, XDA, Gizchina