Instalki.pl » Aktualności » Software » Brain.fm – aplikacja pełna muzyki dla… mózgu (recenzja)
Sobota, 15 Czerwiec 2019 10:44, Wpisany przez Przemysław Kreft
Brain.fm
Stymulacja dźwiękiem może przynieść imponujące rezultaty.

Sposobów na skupienie podczas pracy czy nauki, chwilę relaksu podczas przerwy lub medytację na koniec dnia jest całe mnóstwo. U większości osób w opisanych sytuacjach pojawia się jednak element wspólny – muzyka. Ulubione piosenki lub, co gorsza, stacje radiowe pełne reklam, nie zawsze sprawdzają się jednak jako tło pomagające w zwiększeniu koncentracji czy odprężeniu. Lepszym rozwiązaniem mogą okazać się specjalnie zaprojektowane dźwięki.

Brain.fm – dźwięki dbające o koncentrację, relaks, dobry sen

Cena: 0 zł / Android: 5.0 i nowsze
InShotBrain.fm to aplikacja generująca dźwięki i muzykę idealnie dopasowaną do aktywności naszego mózgu. W zależności od wybranej sesji pomaga skupić się na pracy, zrelaksować, a nawet zadbać o dobry sen. Twórcy chwalą się, że pozytywne efekty zauważymy już po 15 minutach słuchania.

Obsługa aplikacja jest niezwykle prosta. Wszystko, co musimy zrobić, to wybrać interesujący nas moduł (koncentracja, medytacja, sen, relaks) i ustalić czas trwania sesji. Po chwili zostanie rozpoczęte odtwarzanie. W trakcie sesji możemy zmienić jej długość, zatrzymać odtwarzanie lub wygenerować nowy utwór. Po otwarciu panelu bocznego zyskujemy dostęp do bardziej szczegółowego katalogu – znajdziemy w nim m.in. odgłosy natury, sesje medytacyjne, muzykę filmową itp.

Brain.fm scr 1
Warto odnotować, że za generowanie dźwięków odpowiada zaawansowany algorytm opierający się na profesjonalnych nagraniach. Na stronie brain.fm znajdziemy również szczegółowe informacje na temat działania aplikacji. Za darmo mamy dostęp do 10 sesji. Jeden miesiąc wersji Pro dający nielimitowany dostęp do bazy dźwięków i możliwość pobierania sesji to koszt 6,99 dolarów.

Brain.fm to profesjonalnie przygotowana usługa, którą warto wypróbować. Za darmo możemy dokładnie przetestować, czy specjalnie zaprojektowana muzyka rzeczywiście wpływa na nasze samopoczucie i efektywność.


Czytaj również: Xiaomi Mi 9 SE czy Huawei P30 Lite? Porównanie