Instalki.pl » Aktualności » Software » Skype dla Androida i iOS z ważną aktualizacją
Środa, 05 Czerwiec 2019 09:38, Wpisany przez Maksym Słomski
skype współdzielenie ekranu
Rewolucja w aplikacji mobilnej Skype.

Chciałoby się powiedzieć: nareszcie. Skype w wersji dla urządzeń z systemami Android i iOS stał się właśnie jeszcze lepszy, gdyż wzbogacono go bardzo ważną i niezwykle praktyczną funkcję, znaną z desktopowej wersji apki. Z dostępnego od kwietnia wyłącznie dla członków programu Insider współdzielenia ekranu od teraz może korzystać każdy. Nie zabrakło także kilku innych drobnych poprawek.

Funkcja współdzielenia ekranu umożliwia udostępnienie rozmówcy nie tylko widoku z kamerki urządzenia, ale także podglądu na żywo, pokazującego pulpit i aplikacje. Jest to możliwość nieoceniona w przypadku, gdy jeden z rozmówców potrzebuje jakiejś formy wsparcia technicznego, chce w łatwy sposób pokazać zdjęcia ze swojej galerii lub uzyskać... no nie wiem, poradę zakupową. Możliwości jest cała masa.

Aby skorzystać z współdzielenia ekranu wystarczy kliknąć na ikonę nowego menu "...", a następnie ikonę zaznaczoną na poniższej grafice i rozpocząć transmisję. Z poziomu tej zakładki można uzyskać dostęp także do innej lubianej funkcji - nagrywania rozmów.

skype współdzielenie ekranu

Nowością jest
możliwość ukrycia całego interfejsu z ekranu w trakcie rozmowy poprzez jedno tapnięcie w taki sposób, by widoczni byli jedynie rozmówcy lub widok udostępnianego ekranu. Jedno stuknięcie palcem w ekran chowa opcje rozmowy, podwójne tapnięcie - cały interfejs. Gdy całe UI jest schowane można go przywrócić pojedynczym dotknięciem wyświetlacza.

Z nowej aplikacji Skype dla systemów mobilnych skorzystają posiadacze urządzeń z systemem Android oraz iOS w wersji 12 lub wyższej.

Źródło: Skype