Instalki.pl » Aktualności » Software » Firefox 67.0.1 z ETP, menadżerem haseł i inną doskonałą funkcją
Środa, 05 Czerwiec 2019 09:45, Wpisany przez Maksym Słomski
Firefox 67.0.1 zmiany
Wiele świetnych nowości!

Nie dalej jak 21 maja informowaliśmy Was o tym, że Mozilla udostępniła przeglądarkę Firefox w wersji oznaczonej numerem 67. Twórcy narzędzia, z którego korzysta obecnie ok. 10% internautów nie próżnują i wydali właśnie znaczącą aktualizację Firefox 67.0.1 jest już dostępny do pobrania na systemy Windows, macOS i Linux. Co nowego przynosi?

Firefox 67.0.1 to przede wszystkim włączona domyślnie funkcja Enchanced Tracking Protection. Ma ona za zadanie automatyczne blokowanie szkodliwych skryptów i plików cookies, które znajdują się na liście publikowanej przez Disconnect. Funkcja działa nie tylko w trybie normalnego przeglądania, ale także w trybie prywatnym. Jeśli z jakiegoś powodu chcecie, możecie wyłączyć ETP w menu Preferencji, w sekcji Prywatność i bezpieczeństwo, w dziale dotyczącym blokowania treści.

Do przeglądarki Mozilla Firefox trafia także rozszerzenie, które wcześniej dostępne było wyłącznie w mobilnej wersji przeglądarki. Firefox Lockwise to menadżer haseł, który do tej pory znany był pod nazwą Firefox LockBox. Desktopowe narzędzie (nie jest wbudowane w przeglądarkę) zapisuje wszystkie dane logowania zebrane w trakcie korzystania z Firefoksa. Z jego poziomu można kopiować hasła lub uruchamiać witryny internetowe.Ostatnią z istotnych nowości jest Firefox Monitor. Dzięki tej praktycznej aplikacji będziecie mogli sprawdzić, czy Wasze loginy i hasła nie wyciekły w internecie. Podać możecie kilka różnych adresów e-mail, które będą monitorowane na bieżąco i w sposób zautomatyzowany.

Firefox Monitor

Z jakiej przeglądarki korzystacie? Preferujecie Chrome, Edge'a Chromium, Firefoksa, Operę, czy może jeszcze jakieś inne rozwiązanie?

Źródło: inf. własna, Mozilla