Instalki.pl » Aktualności » Software » Apple podnosi limit wielkości pobieranej aplikacji, a użytkownicy Androida pękają ze śmiechu
Piątek, 31 Maj 2019 13:23, Wpisany przez Maksym Słomski
Apple ios pliki 200 mb
Skąd takie ograniczenia?

Małe sukcesy cieszą najbardziej. Po dwóch latach od ostatniej zmiany tego typu firma Apple postanowiła ponownie pójść na rękę użytkownikom swojego ekosystemu urządzeń. Ustępstwo jest niewielkie, ale wiele osób je odczuje. Uwaga: od teraz z App Store możecie pobierać aplikacje o rozmiarze „aż” 200 MB za pośrednictwem danych pakietowych.

"CO?!" - zakrzykną użytkownicy Androida. Tłumaczę.

what year is it

Google nie limituje rozmiaru pliku, jaki pobrać można ze Sklepu Play przy wykorzystaniu transmisji danych pakietowych. Jeśli użytkownik smartfonu chce i uważa, że dysponuje odpowiednio dużym pakietem danych, może pobrać aplikację o dowolnym rozmiarze w taki sposób, zamiast na przykład przy wykorzystaniu sieci Wi-Fi. Sprawy wyglądają zgoła inaczej w przypadku użytkowników systemu iOS i sklepu App Store.

Do tej pory z App Store można było pobierać poprzez dane pakietowe pliki o rozmiarze co najwyżej 150 MB (limit powiększono ze 100 MB we wrześniu 2017 roku). Większe, należało pobierać za pośrednictwem sieci Wi-Fi. Teraz, Apple cichaczem zmieniło ten limit. Jeśli spróbujecie plik o rozmiarze większym niż 200 MB, oczom Waszym ukaże się komunikat z tekstem zakazu i sugestią przełączenia się na sieć Wi-Fi.

Oczywiście Apple limit nakłada na użytkowników "dla ich dobra". Nikt nie chciałby przecież stracić miesięcznego transferu na kilka aplikacji, prawda? Cóż, dziwi zatem, że Apple nie wpadło na podobny sposób jak Google i nie prosi po prostu o dodatkowe potwierdzenie, w przypadku chęci pobrania dużego programu przez użytkownika korzystającego z danych pakietowych.

Kto wie, może Apple za kilka lat wpadnie na podobne rozwiązanie?

Źródło: Apple