Instalki.pl » Aktualności » Software » Sklep Play został przystosowany do Material Theme. Jest nowocześniej
Piątek, 31 Maj 2019 19:02, Wpisany przez Piotr Malinowski
google material 2
Wygląda przejrzyście.

Material Theme gości już w większości aplikacji ze stajni Google. Jeśli śledzicie postęp wdrażania tego motywu, to tytuł artykułu mógł Was zmylić, bowiem to nie pierwszy raz, kiedy w mediach pojawia się informacja o „nowocześniejszym” wyglądzie usługi Sklepu Play. Gigant z Moutain View nie implementował Material Theme do całego programu, ale do jego poszczególnych elementów. Teraz przyszedł czas na finalną aktualizację, wraz z którą nowy design zawitał niemalże w każdy zakątek platformy.

Google mówi STOP różnorodności kolorów. Sklep Play od teraz jest w większości biały – gdzie niegdzie przebija się zielony, fioletowy czy niebieski. Co ciekawe, zdecydowano się także na przeniesienie paska nawigacyjnego z góry na dół ekranu, z poziomu którego możemy przejść do poszczególnych sekcji usługi.

google play material 1Sklep Play z motywem Material Theme l Źródło: 9to5google

Zmieniona została czcionka – zamiast tej standardowej możemy zauważyć autorski Google Sans. Usprawnień i niuansów graficznych jest oczywiście o wiele więcej – chociażby zaokrąglone krawędzie – i trzeba przyznać, że teraz Sklep Play prezentuje się świeżo i nowocześnie. Jeśli jednak właśnie weszliście do programu i nie widzicie żadnych zmian, to spokojnie.

Google ma w zwyczaju rozsyłać aktualizacje seriami, więc do niektórych nowość może dotrzeć nawet za kilka tygodni. Material Theme powinien aktywować się w wersji 15.1.24 Sklepu Play – posiadając tę odsłonę możecie wyczyścić pamięć podręczną usługi, by nieco przyspieszyć proces wdrażania świeżego motywu (oczywiście na własną odpowiedzialność!)

Źródło: 9to5Google