Instalki.pl » Aktualności » Software » Facebook pozwoli na zgłaszanie błędów poprzez... potrząśnięcie telefonem
Środa, 29 Maj 2019 17:25, Wpisany przez Piotr Malinowski
facebook shake 1
Shake it.

Facebook nie cieszy się zbyt dobrą sławą – głównie ze względu na często pojawiające się informacje o przeróżnych wyciekach danych. Niezależnie od tego jakim uczuciem darzycie portal i spółkę Marka Zuckerberga, mówimy o najpopularniejszej platformie społecznościowej w historii, z której każdego miesiąca korzystają miliardy użytkowników. Tego faktu nie da się ukryć – nawet jeśli bardzo byśmy tego chcieli.

Usługa nie jest również bez wad technicznych. Do tej pory odbiorcy mieli możliwość zgłoszenia błędu za pomocą specjalnej opcji ukrytej w ustawieniach. Facebook wpadł na dosyć interesujący pomysł, który ma na celu zachęcenie konsumentów do częstszego wysyłania wiadomości o usterce. Jak możecie przeczytać w tytule – już niedługo będzie można to zrobić… poprzez potrząśniecie telefonem.

Oczywiście chodzi tu o wywołanie wspomnianego już okna do zgłaszania błędów. Dzięki funkcjonalności „shake to report” nie tylko zaoszczędzimy czas, ale też chętniej powiadomimy pracowników Facebooka o wadliwym elemencie, bo nie będziemy musieli przedzierać się przez kilka warstw ustawień.

Tradycyjna metoda nie zniknie, więc osoby przywiązane do klasycznego rozwiązania nadal będą mogli z niej skorzystać. „Nowoczesny” sposób z kolei pojawić ma się już całkiem niedługo – zarówno na urządzeniach z systemem iOS, jak i Android.

Jest to jeden z kroków Facebooka (zaraz obok nowego designu platformy) do stworzenia z portalu funkcjonalnej i przyjemnej w użyciu usługi.

Źródło: TS