Instalki.pl » Aktualności » Software » Windows 10 ostrzeże Was przed niebezpiecznym Wi-Fi
Wtorek, 28 Maj 2019 17:07, Wpisany przez Maksym Słomski
windows 10 wi-fi wep tkip
Dziękuję pan Microsoft.

Najnowsza duża aktualizacja systemowa dla Windows 10 jest właśnie udostępniana na coraz większej liczbie komputerów. Co nowego wprowadza Windows 10 May 2019 Update? Tego dowiecie się czytając nasz artykuł na ten temat. W tym wpisie skupimy się na nowej funkcji, o której Microsoft poinformował stosunkowo niedawno, a która ma za zadanie chronić Wasze bezpieczeństwo sieciowe.

Wraz z majową aktualizacją Windowsa 10 spada tolerancja oprogramowania Microsoftu dla sieci Wi-Fi zabezpieczonych protokołami WEP i TKIP. Od teraz, jeśli tylko postanowicie połączyć się z siecią Wi-Fi korzystającą z tego rodzaju szyfrowania, komputer wyświetli stosowne ostrzeżenie. Oba protokoły zostały już kilka lat temu uznane za niebezpieczne.

Ikona informująca o połączeniu z kiepsko zabezpieczoną siecią pojawi się w Windows 10 (1903) w formie niewielkiej ikony na pasku powiadomień. O ile jest to Wasza sieć domowa, nie powinniście się raczej przejmować, ale być może warto rozważyć na wszelki wypadek przesiadkę na router używający nowoczesnego szyfrowania. Jeśli korzystacie z sieci publicznej z szyfrowaniem WEP lub TKIP, Microsoft zaleca rozłączenie się i poszukanie alternatywnego połączenia.

To pierwszy z kroków Microsoftu mających na celu uświadamianie użytkowników systemu w zakresie tematów związanych z bezpieczeństwem sieciowym. W kolejnych aktualizacjach Windowsa 10 gigant z Redmond najpewniej zupełnie wyłączy możliwość łączenia się z sieciami korzystającymi z przestarzałych metod szyfrowania.

Słusznie? A może chcącemu nie dzieje się krzywda?