Instalki.pl » Aktualności » Software » IKEA w końcu pozwoli na zakupy przez aplikację mobilną
Wtorek, 28 Maj 2019 14:37, Wpisany przez Mateusz Ponikowski
facebook lol koniec
Wielka zmiana ze strony sklepu.

IKEA przygotowuje się do wprowadzenia swojej aplikacji przeznaczonej na urządzenia mobilne. Sieć popularnych sklepów chce sprawić, że zakupy będą nie tylko szybsze, ale również przyjemniejsze i bardziej dostosowane do obecnych standardów. W tym celu przedsiębiorstwo ze Szwecji wykorzysta nie tylko swój sklep internetowy, ale również doda do niej opcje, które pozwolą jeszcze bardziej upewnić się, iż klient faktycznie dokonuje dobrego wyboru.

Zakupy oraz dostawy są obecnie jedynie dostępne przez sklep internetowy IKEA dostępny z poziomu przeglądarki internetowej lub samego komputera. Dodanie aplikacji do portfolio sklepu pozwoli rozszerzyć tę usługę oraz dotrzeć do większej ilości użytkowników – tym samym finalnie zwiększając sprzedaż.

W rozmowie z serwisem Reuters, przedstawicielka IKEA, Barbara Martin Coppola powiedziała, iż sama aplikacja będzie również zawierała opcję wprowadzania wymiarów pomieszczeń, dzięki czemu użytkownicy będą mogli zobaczyć z większą dokładnością, jak różne produkty będą układały się w ich domach. Na ten moment nie wiadomo czy w aplikacji znajdzie się także miejsce na rozszerzoną rzeczywistość oraz ewentualne „układanie mebli” za pomocą aparatu smartfona, jednak jest to bardzo możliwe – biorąc pod uwagę wcześniejsze projekty, jakie wprowadzała na rynek IKEA.

ikeaaplikacja2

Szwedzka firma ma nadzieję, że aplikacja mobilna, w której znajdą się wszystkie produkty dostępne w sklepie pozwoli na zakupy osobom, które mieszkają także poza centrami dużych miast.

Dziwi fakt, że popularna sieć sklepów mimo oblężenia klientów nie zdecydowała się na tego typu posunięcie już wcześniej. W katalogu sklepu pojawiły się bowiem inteligentne produkty, w tym ładowarki bezprzewodowe czy też elementy inteligentnego domu, takie jak chociażby żarówki.

Na początek aplikacja mobilna IKEA będzie działać jedynie we Francji i Holandii. Jej dostępność zostanie rozszerzona na inne rynki wraz z czasem – można spodziewać się, że program trafi do Polski jeszcze przed końcem 2019 roku.

Źródło: DT