Instalki.pl » Aktualności » Software » Notenger – notatki w formie wiadomości do… siebie (recenzja)
Sobota, 25 Maj 2019 11:48, Wpisany przez Przemysław Kreft
Notenger
Ciekawe podejście do notowania na smartfonie.

Smartfon jako notatnik sprawdza się bardzo dobrze i ma sporo przewag nad papierowym odpowiednikiem. Telefon mamy praktycznie cały czas przy sobie, automatycznie przypomni nam o ważnym wydarzeniu itd. Aplikacji do notowania jest cała masa. Niektórzy potrzebują rozbudowanych funkcji i synchronizacji na wielu urządzeniach, a inni stawiają na prostotę i brak zbędnych elementów.

Notenger – prosty i oryginalny notatnik

Cena: 0 zł / Android: 5.0 i nowsze
NotengerNotenger zdecydowanie zalicza się do tej drugiej grupy. Aplikacja wyróżnia się przy tym dość oryginalną obsługą – całość przypomina bowiem prosty komunikator. Dodając notatki, pojawiają się one na ekranie jako kolejne wiadomości.

Obsługa aplikacji jest dzięki temu niezwykle intuicyjna. Wystarczy wpisać tekst i zatwierdzić. Możemy ustawić również przypomnienie (czas ustawiamy w odstępach 15-minutowych). Przytrzymując chwilę utworzone notatki, wyświetlone zostają dodatkowe opcje. Możemy edytować i kopiować wprowadzony tekst, zarządzać powiadomieniami, a także przenieść notatkę do archiwum. Przycisk prowadzący do archiwum jest dostępny po dłuższym przytrzymaniu ikony ze strzałką.

Notenger to ciekawa aplikacja dla osób szukających ekstremalnie prostego notatnika. Na próżno szukać tu kategoryzacji wpisów, synchronizacji na wielu urządzeniach, czy zapisywania plików. Otrzymujemy za to intuicyjną obsługę i znikome obciążenie zasobów naszego urządzenia.


Czytaj również: Redmi 7 - recenzja. Gdy chcesz "tanio i dobrze"