Instalki.pl » Aktualności » Software » Wydano darmowy pakiet biurowy LibreOffice 6.2.4
Czwartek, 23 Maj 2019 12:25, Wpisany przez Maksym Słomski
libreoffice 6.2.4 za darmoLubiany pakiet biurowy z wieloma usprawnieniami.

W naszym zestawieniu najlepszych darmowych pakietów biurowych i edytorów tekstu znalazło się miejsce także dla LibreOffice. Uznawany przez wielu za najlepszą darmową alternatywę dla pakietu Microsoft Office program został właśnie zaktualizowany. Document Foundation ogłosiło wydanie otwartoźródłowej aplikacji LibreOffice w wersji 6.2.4.

LibreOffice 6.2.4 to przede wszystkim aż 106 poprawek znanych błędów. Usunięcie błędów skutkuje stabilniejszą i szybszą pracą programu, a także lepszym formatowaniem dokumentów pochodzących z programów zewnętrznych - na przykład z pakietu Microsoft Office. Wydawca oprogramowania informuje też o usunięciu problemów z renderowaniem przy wykorzystaniu OpenGL oraz poprawionym skalowaniu niektórych elementów interfejsu zawierających tekst.

Pobranie nowej wersji pakietu sugeruje się przede wszystkim użytkownikom indywidualnym. Document Foundation sugeruje, że dla klientów biznesowych lepszym rozwiązaniem będzie wykorzystywanie najlepiej z dotychczas przetestowanych wersji 6.1.6, która otrzymała już kluczowe poprawki z nowszej wersji pakietu.

Narzędzie w wersji 6.2.x wspierane będzie jeszcze do 30 listopada bieżącego roku, kiedy to zostanie zastąpione przez LibreOffice 6.3, będące obecnie w fazie testów Alfa. Wersja LibreOffice 6.2.5 ma zostać wydana już w czerwcu i przynieść kolejne drobne optymalizacje błędów. Na nowe funkcje trzeba będzie poczekać do premiery poprawki udostępnianej z końcem roku.

LibreOffice to pakiet biurowy stanowiący świetny substytut dla płatnego MS Office. W jego ramach uzyskacie dostęp do aż 6 aplikacji: edytora tekstu (Writer), arkuszy kalkulacyjnych (Calc), programu do tworzenia prezentacji (Impress), narzędzia do baz danych (Base), równań matematycznych, fizycznych i chemicznych (Math) oraz tworzenia diagramów (Draw).

LibreOffice 6.2.4 dostępny jest w wersji na systemy Windows, Mac OS oraz Linux. Wszystkie pobierzecie bezpośrednio z naszej bazy z programami.

Źródło: Document Foundation