Instalki.pl » Aktualności » Software » Wydano Microsoft Launcher beta 5.5 na Androida
Wtorek, 21 Maj 2019 14:55, Wpisany przez Maksym Słomski
microsoft launcher 5.5.0
Android z wyglądem Windowsa.

Jeśli bardzo lubicie programy Microsoftu, z Windowsem na czele, to być może będzie zainteresowani najnowszą wersją aplikacji na Androida rozwijanej przez firmę z Redmond. Mowa o launcherze Microsoft Launcher, którego to wydano właśnie w nowej odsłonie.

Microsoft Launcher v5.5.0 wprowadza garść ciekawych zmian i usprawnień względem poprzedniej wersji. Firma nareszcie dodała ikony adaptacyjne, które dostosowują swój wygląd do ikon wyświetlanych na pulpicie. Użytkownik może sam wybrać ich design. Ponadto, ustawić można zupełnie minimalistyczny widok ekranu głównego za sprawą funkcjonalnej szuflady z aplikacjami. Te wywoływać można także za pomocą gestów.

Użytkownik może personalizować motywy, wiodące kolory, instalować pakiety ikon, a nawet... nowe gesty. Przydatną cechą nakładki jest także kanał informacyjny podobny do asystenta Google, który wyświetla wszystkie ważne notatki, ale także wiadomości na interesujące użytkownika tematy.

microsoft launcher

Co ciekawe, wiele funkcji narzędzia działa także wtedy, gdy Microsoft Launcher nie jest domyślną aplikacją tego typu w systemie. Nic nie stoi na przykład na przeszkodzie ku temu, by powiadomienia o wiadomościach przychodzących na komunikatory były wyświetlane na ich ikonach mimo dezaktywowania launchera na ekranie głównym.

Pośród ciekawych możliwości launchera jest na przykład opcja kontynuowania pracy rozpoczętej na telefonie na komputerze – na przykład w ramach pakietu Office 365. Wszystkie zdjęcia zrobione za pośrednictwem smartfonu mogą zostać od razu wyświetlone na połączonym z nim bezprzewodowo komputerze.

Najnowszą stabilną wersję Microsoft Launcher na Androida pobierzecie z naszej bazy. Wersję 5.5.0 pobierzecie ze Sklepu Play tutaj, po wcześniejszym wyrażeniu chęci zostania testerem.

Źrodło: Microsoft