Instalki.pl » Aktualności » Software » Korzystasz z apki Netflix? Koniecznie ją zaktualizuj
Sobota, 18 Maj 2019 09:35, Wpisany przez Maksym Słomski
netflix aplikacja
No, już!

Jeśli od jakiegoś czasu macie problem z bardzo dużym zużyciem baterii w Waszym smartfonie z Androidem, to istnieje duża szansa na to, że mamy jego rozwiązanie. Być może jesteście jednymi spośród milionów użytkowników mobilnej apki platformy Netflix? Tak? Musicie więc wiedzieć, że już od jakiegoś czasu działo się z nią coś nie tak.

Przedstawiciele Mobile Enerlytics przyjrzeli się bliżej dziwnemu zachowaniu urządzeń z Androidem, które przebywając w trybie uśpienia potrafią przez noc rozładować nawet ponad 300 mA pojemności swojej baterii. Do analizy wykorzystano narzędzie pomiarowe sprawdzające zasobożerność poszczególnych aplikacji i ich wpływ na rozładowanie baterii. Sprawdzono jakie zapotrzebowanie na energię wykazywały różne wersje aplikacji Netfliksa, wydawane na przestrzeni od maja zeszłego roku.

Testy dowiodły, że wszystkie wersje aplikacji Netflix od 6.3 do udostępnianych jeszcze niedawno 6.20.1 wykazywały wzmożoną aktywność i zużywały od 250 do nawet 300 mAh baterii w ciągu kilku godzin. Program wchodził w dziwną pętlę aktywności, które miały miejsce także wtedy, gdy aplikacja działała w tle. Dla porównania, aplikacja w Netflix w wersji 6.1.0 zużywała w trybie uśpienia zaledwie ok. 2 mAh pojemności baterii. Pełną analizę znajdziecie w raporcie.

Netflix pobór energii
Źródło: Mobile Enerlytics

Netflix na doniesienia serwisu zareagował wzorowo. Błyskawicznie wydano najnowszą wersję aplikacji 7.8.0, która nie jest już dotknięta usterką. Zużycie energii nie jest wprawdzie tak niskie jak w przypadku wydania 6.1.0, ale można je śmiało uznać za pomijalne.

Co ciekawe, problemami z apką Netflix nie była objęta grupa większości użytkowników smartfonów z najnowszymi wersjami Androida 9.1 i 9.0. Powodem jest lepsze zarządzanie przez to oprogramowanie procesami działającymi w tle. Jeśli korzystacie z aplikacji Netflix na smartfonie z Androidem, koniecznie ją zaktualizujcie, niezależnie od tego jakiego urządzenia używacie.

Czy odnotowaliście u siebie problem ze zbyt dużym zużyciem baterii?

Źródło: Mobile Enerlytics