Instalki.pl » Aktualności » Software » Instagram rozszerza zakładkę Eksploruj o materiały ze Stories oraz IGTV
Piątek, 17 Maj 2019 18:50, Wpisany przez Piotr Malinowski
ig 2
I przy okazji o zakupy.
 
Instagram w ostatnim czasie prężnie się rozwija – można to wywnioskować chociażby poprzez analizę częstotliwości aktualizacji mobilnej aplikacji tej platformy. Zmiany najczęściej dotykają niezwykle popularnej sekcji Stories – nie inaczej (prawie) jest w przypadku najnowszego update’u.

Mobilna odsłona usługi na urządzenia z systemem Android oraz iOS doczekała się właśnie sporego uaktualnienia jeśli chodzi o zakładkę Eksploruj (lupa na dolnym pasku nawigacyjnym). Mowa konkretnie o kilku zmianach, które mają na celu zwiększenie zasięgu influencerów, jak i czasu przeznaczanego przez użytkowników na przewijaniu postów.

Jeśli jesteście aktywnymi „przewijaczami”, to zapewne wchodząc w sekcję Eksploruj sami odkryliście pewne zmiany. Na pierwszy rzut oka można zauważyć odświeżenie paska kategorii. Ten został widocznie unowocześniony i wzbogacony o opcję przefiltrowania wyników pod kątem tematyki oraz formy (IGTV, Zakupy, Jedzenie, Sztuka, Podróże).

ig 1Sekcja Eksploruj w mobilnej wersji Instagrama l Źródło: wł.

W ogólnej części Eksploruj znajdą się teraz także filmy z IGTV oraz posty udostępnione w Stories. Sposób przeglądania tych treści jest identyczny jak w przypadku zwykłych zdjęć – mamy do czynienia z niekończącym się strumieniem materiałów.

Zmiany nie są olbrzymie, lecz dotyczą niezwykle ważnej kwestii – sprawieniu żeby użytkownicy jeszcze więcej czasu spędzali na portalu społecznościowym. IGTV, Stories oraz Zakupy to przecież miliony postów, które są teraz dostępne w jednym miejscu i żeby je przejrzeć nie trzeba nawet nic klikać – wystarczy przewijać palcem.

Źródło: Instagram