Instalki.pl » Aktualności » Software » Mobilny Gmail od teraz zintegrowany jest z usługą Lista zadań Google
Poniedziałek, 13 Maj 2019 14:26, Wpisany przez Piotr Malinowski
gmail zadania
Interesujące rozwiązanie.
 
Google postanowiło już jakiś czas temu zrezygnować z rozwoju klienta pocztowego Inbox i w pełni skupić się na rozwoju Gmaila – zarówno jego mobilnej, jak i webowej odsłony. Na przestrzeni ostatniego miesiąca mogliśmy być świadkami kilku znaczących aktualizacji tej usługi – mowa tu o integracji z Google Pay oraz usprawnieniu funkcji Smart Compose.

Nie minęło dużo czasu, a odsłona poczty na Androida otrzymała kolejne interesujące rozwiązanie. Chodzi o integrację z aplikacją Lista zadań Google – do tej pory połączenie tych usług obejmowało jedynie przeglądarkową wersję Gmaila. Ok, ale na czym polega wspomniana nowość?

Wchodząc teraz w jakąkolwiek wiadomość e-mail oraz klikając w trzy pionowo ustawione kropki w prawej górnej części ekranu, w rozwijanym menu ujrzymy opcję Dodaj do Zadań. Jeśli nie posiadamy aplikacji Lista zadań Google, to po tapnięciu w nową zakładkę otworzy nam się Sklep Play skąd możemy pobrać ten program. W momencie, kiedy usługa zainstalowana jest na naszym smartfonie, to u dołu ekranu pojawi się napis Utworzono nowe zadanie. Teraz wystarczy przejść do programu, gdzie pojawił się wpis.

google taskSposób działania nowej funkcji l Źródło: wł.

Funkcja z pewnością nie będzie używana przez wszystkich, ale znajdzie grono swoich zwolenników wśród osób, które korzystają na co dzień z Listy zadań. Warto też mieć na uwadzę, że jeszcze nie wszyscy użytkownicy mogą cieszyc się z opisanej funkcjonalności - jest ona rozsyłana seriami i pojawi się globalnie zapewne za kilka dni

Źródło: AP / wł.