Instalki.pl » Aktualności » Software » Google testuje automatyczne wykrywanie wypadków samochodowych dla smartfonów z Androidem
Niedziela, 12 Maj 2019 11:21, Wpisany przez Mateusz Ponikowski
2019-05-12 113929
Ciekawe rozwiązanie.

Google ciągle eksperymentuje ze swoim mobilnym systemem operacyjnym, który zdominował rynek smartfonów na całym świecie. Podczas konferencji Google I/O 2019 ogłoszono dostępność Androida Q Beta 3, który trafił już na smartfony Pixel oraz urządzenia innych producentów.

Wiele nowych funkcji już omówiliśmy (tutaj znajdziecie podsumowanie nowości) jednak okazuje się, że system skrywa wiele tajemnic, które pierwotnie nie zostały ujawnione. Chodzi oczywiście o funkcje eksperymentalne, które nie są widoczne dla użytkowników, ale informacje o nich zaszyto w kodzie systemu.

Xda-Developers donosi, że Google testuje automatyczne wykrywanie wypadków samochodowych - wzmianka o funkcji została odkryta w aplikacji Safety Hub, która dostępna jest dla smartfonów z serii Pixel.

Ciągi kodu źródłowego wskazują, że system będzie w stanie wykryć moment wypadku samochodowego. W samej aplikacji znaleziono również dwa znaki graficzne, które odpowiadają omawianej funkcji.

2019-05-12 115126

Podczas gdy zapisy w kodzie wskazują na mechanizm automatycznego wykrycia wypadu samochodowego, nie jest jasne na podstawie jakich danych zdarzenie zostanie zarejestrowane. Możliwe, że użyty zostanie akcelerometr, mikrofon i inne czujniki wbudowane w telefon. Nie wiemy też, co wydarzy się w momencie wykrycia wypadku. Możliwe, że aplikacja będzie w stanie poinformować służby lub najbliższe osoby.

Mamy nadzieję, że już wkrótce Google odsłoni karty i dowiemy się więcej na temat omawianej funkcji bowiem zapowiada się ona naprawdę interesująco.