Instalki.pl » Aktualności » Software » Instagram testuje zaskakującą funkcję dla miłośników karaoke
Niedziela, 12 Maj 2019 15:08, Wpisany przez Piotr Malinowski
instagram stories 2
Będzie śpiewane.
 
Instagram to już od dłuższego czasu platforma, który nie służy wyłącznie do wrzucania zdjęć czy filmów. Usługa przez kilka ostatnich lat widocznie się rozbudowała i rozwinęła pod kątem nowych funkcjonalności i często kontrowersyjnych rozwiązań. Jest to jednak serwis gromadzący wokół siebie coraz liczebniejszą rzeszę użytkowników zauważających w nim nieco większy potencjał od Facebooka.

Nie da się ukryć, że momentem przełomowym dla Instagrama była implementacja sekcji Stories rodem ze Snapchata. Ta funkcjonalność dosyć szybko zyskała na popularności i obecnie korzystają z niej miliony internautów na całym świecie. Nic dziwnego więc w tym, że twórcy właśnie na tym aspekcie skupiają się obecnie najbardziej.

W zeszłe wakacje do mobilnej aplikacji dodano opcję wstawiania do postów konkretnej muzyki w obszernej listy tracków. Nowość ta była oczywiście rozszerzeniem wspomnianej zakładki Stories i rozwinięciem jej potencjału. W grudniu ubiegłego roku z kolei zaimplementowano możliwość chociażby odpowiadania na pytania przy pomocy piosenek. Tym razem zespół odpowiedzialny za Instagrama testuje coś, co z pewnością spodoba się fanom karaoke.

Mowa tu o specjalnych planszach (nazywanych przez źródło jako Lyrics Stickers) z tekstem konkretnego utworu, które odtwarzają się razem z puszczanym właśnie teledyskiem w poście udostępnionym za pośrednictwem Stories. O trwających testach poinformowała kilka tygodni temu Jane Manchun Wong. Przykładowy sposób działania nowej funkcji możecie zobaczyć na poniższym materiale wideo.


Jest to jedna z tych nowości, która nie maja jakiegokolwiek wpływu na wrażenia płynące z użytkowania Instagrama, ale z pewnością znajdzie grono odbiorców, które skorzysta z tej funkcjonalności, a ponadto zmotywuje część internautów do śpiewania.

Źródło: Twitter