Instalki.pl » Aktualności » Software » Aplikacja do SMS'ów od Google z ciekawą nowością dla miłośników GIF'ów
Sobota, 11 Maj 2019 15:20, Wpisany przez Piotr Malinowski
google 1 message
Nowa aktualizacja.
 
Google jakiś czas temu postanowił nieco rozbudować aplikację Wiadomości dodając do niej naprawdę interesujące funkcjonalności. Jedną z nich jest niewątpliwie możliwość wysyłania GIF-ów w konwersacjach za pośrednictwem usługi Tenor. Teraz gigant z Moutain View zdecydował się na rozbudowanie tej nowości.

Najnowsza aktualizacja wykrywać będzie poszczególne frazy zawarte w ostatnich wiadomościach w obrębie danego wątku i wyświetlać propozycje wykorzystania GIF-a. Zasadę działania algorytmu możecie zobaczyć na poniższym zrzucie ekranu.

gif google 1Sposób działania nowej funkcji l Źródło: PhoneArena

Jest to stosunkowo niewielka zmiana, lecz z pewnością pomoże upowszechnić GIF-y w aplikacji Wiadomości od Google. Sekcja ta pojawiła się całkiem niedawno i zapewne część użytkowników nie zdaje sobie nawet do końca sprawy z jej istnienia, a wyświetlanie propozycji pomoże ją odkryć.

Aktualizacja jest rozprowadzana serialami, więc niestety jeszcze nie wszyscy konsumenci mają okazję ją zobaczyć. Stanie się to prawdopodobnie na przestrzeni kilku dni lub tygodni – u mnie osobiście pojawiła się opcja uaktualnienia programu, lecz propozycje jeszcze mi się nie wyświetlają.

Źródło: PW