Instalki.pl » Aktualności » Software » Funkcja nagrywania rozmów powraca na smartfony Huawei
Sobota, 04 Maj 2019 16:58, Wpisany przez Mateusz Ponikowski
Huawei P30 Pro Recenzja Instalki 11
Google zabiera, Huawei przywraca.

Wraz z premierą Androida 9 Pie, Google zdecydowało się na dość drastyczny krok - usunięcie z systemu funkcji związanych z nagrywaniem rozmów telefonicznych. Decyzja ta prawdopodobnie miała podłoże prawne bowiem w wielu krajach takie działania są po prostu nielegalne.

Producenci smartfonów, którzy instalują na urządzeniach dedykowane nakładki systemowe mają jednak inną politykę. Doskonałym przykładem jest tutaj Xiaomi gdzie nagrywanie rozmów jest domyślnie dostępne w dialerze, również na urządzeniach z MIUI 10 bazującym na Androidzie 9.

Huawei testuje właśnie oprogramowanie EMUI 9.1 i jak się okazuje, funkcja nagrywania rozmów, jest tam fabrycznie dostępna. Oznacza to, że wykonując połączenie wystarczy wybrać przycisk "Record" aby zarejestrować rozmowę.

Huawei nagrywanie rozmów
Nagrywanie rozmów w EMUI 9.1 / Źródło: xda-developers

Wszystko wskazuje na to, że docelowo nagrywanie będzie dostępne tylko na wybranych rynkach gdzie funkcja ta nie budzi kontrowersji. Na naszym redakcyjnym P30 Pro z zainstalowanym EMUI 9.1.0 (region Polska) nagrywanie rozmów nie jest dostępne.

P30 Pro telefon
Polski Huawei P30 Pro bez nagrywania rozmów / Źródło: INSTALKI.pl

EMUI 9: Sposób na włączenie nagrywania rozmów

Użytkownikom forum XDA udało się wyodrębnić nową aplikacje do wykonywania połączeń i nagrywania rozmów więc jeżeli używasz smartfona Huawei lub Honor z EMUI 9, możesz zainstalować ją już dziś. Trzeba jednak skorzystać z pliku APK.

Oczywiście należy pamiętać, że instalowanie aplikacji z nieautoryzowanych źródeł niesie za sobą pewne ryzyko. XDA informuje jednak, że APK powinien być całkowicie bezpieczny, biorąc pod uwagę fakt, że został pobrany z EMUI 9. W rzeczywistości aplikacja znajduje się w folderze /cust/app, ale jest domyślnie wyłączona w wielu regionach.

Źródło: xda-developers