Instalki.pl » Aktualności » Software » Mapy Google wskażą najpopularniejsze posiłki w danej restauracji
Sobota, 04 Maj 2019 13:09, Wpisany przez Piotr Malinowski
mapy google menu 2Przydatne?

Mapy Google to nie tylko aplikacja służąca do nawigacji, ale też mały przewodnik po miejscu, w którym aktualnie się znajdujemy. Usługa pozwala na przejrzenie najbliższych sklepów, obiektów kulturalnych czy też restauracji i knajp. Do tego dochodzi możliwość sprawdzenia godzin otwarcia danego obiektu czy ocen wystawionych mu przez użytkowników.

Google chce nieco rozwinąć ten segment usługi i wprowadza sekcję „Menu”, gdzie sprawdzić można najpopularniejsze posiłki serwowane w danej restauracji. Aktualizacja z tą funkcją nie jest jeszcze dostępna u wszystkich – jej wygląd i zastosowanie możecie zobaczyć na poniższych zrzutach ekranu.

mapy google menu 1

Jak widać, w zakładce „Menu” wyświetlać się będą zdjęcia konkretnych dań wraz z ich nazwą oraz komentarzami użytkowników. Wprowadzenie takiej funkcjonalności z pewnością przyda się właścicielom lokali, którzy będą mogli pochwalić się zdjęciami swoich potraw i zachęcić do odwiedzenia restauracji większą liczbę osób.

Oczywiście może to działać także w drugą stronę – jeśli jedzenie podawane w lokalu będzie niezbyt dobre pod względem smakowym, jak i estetycznym, to internauci nie omieszkają opublikować negatywnych grafik prezentujących „prawdę” na temat obiektu.

Nie wiadomo kiedy dokładnie aktualizacja zagości wszystkich użytkowników, lecz powinno to się stać już stosunkowo niedługo.

Źródło: 9to5google