Instalki.pl » Aktualności » Software » Aplikacja Twój Telefon wreszcie dostanie synchronizację powiadomień na Windows 10
Sobota, 27 Kwiecień 2019 15:03, Wpisany przez BS
kobieta z telefonemJest coraz lepiej.

Aplikacja Twój Telefon na Windows 10 jest cały czas rozwijanym sposobem na synchronizację pracy między telefonem i komputerem. Jakiś czas temu Microsoft umożliwił przesyłanie obrazu z Androida na ekran komputera dzięki funkcji screen mirroring, a już teraz w wersji podglądowej Windows Insider pojawia się także synchronizacja powiadomień. 

Vishnu Nath, Dyrektor ds. Zarządzania Programami w Microsoft Mobile eXperiences zaprezentował nową funkcję we wpisie na swoim profilu na Twitterze. Jak widzimy na zrzucie ekranu, po połączeniu smartfona z komputerem poprzez Bluetooth oraz Wi-Fi (ta funkcja wymaga tego drugiego, które nie jest niezbędne w przypadku innych opcji) w aplikacji Twój Telefon pojawia się specjalny panel z powiadomieniami. Wyglądają one tak jak w Androidzie: mamy tu belkę z ikoną aplikacji, nazwą, czasem otrzymania powiadomienia i krótkim opisem (czy podglądem wiadomości).Nie wiemy niestety czy jest to panel jedynie w aplikacji, czy także powiadomienia w Centrum Powiadomień Windows. 

Zobacz również: Microsoft już wkrótce przetestuje swój sposób na aplikacje z Androida na PC

Póki co nie otrzymamy także możliwości odpowiadania na powiadomienia z poziomu Windowsa. Nadal musimy w tym celu wyjąć smartfona. Podobno działać ma jednak ich kasowanie - usunięcie powiadomienia na komputerze ma sprawiać, że zniknie także z belki na naszym urządzeniu. 

Aplikacja Twój Telefon stale się rozwija. Microsoft stopniowo wprowadza nowe funkcje, które oferują coraz lepszą synchronizację. W tej chwili Screen Mirroring działa tylko na urządzeniach Samsung Galaxy S8, S8+, S9 i S9+, jednak firma już pracuje nad wydłużeniem listy - prawdopodobnie już niedługo do tych czterech smartfonów dołączy również OnePlus 6T

Źródło: XDA-Developers