Instalki.pl » Aktualności » Software » Microsoft nie chce już "zabić" klasycznego Painta w Windows 10
Wtorek, 23 Kwiecień 2019 10:39, Wpisany przez Mateusz Ponikowski
Paint Windows 10
Możecie spać spokojnie.

W momencie gdy Microsoft zaprezentował nowoczesną wersję Painta 3D zapowiedziano również plan wycofania klasycznej wersji programu, który z pewnością znany jest każdemu użytkownikowi systemu Windows. Okazuje się, że szumne zapowiedzi nie zostaną zrealizowane, przynajmniej na razie.

Aktualizacja Windows 10 Fall Creators (wersja 1709) pojawiła się jesienią 2017 roku i już wtedy pojawiło się ostrzeżenie, że Microsoft zamierza całkowicie zastąpić klasycznego Painta ponieważ aplikacja jest przestarzała. Oczywiście zmiana ta miała przekonać użytkowników do korzystania z programu Paint 3D.

Microsoft Paint wiecznie żywy

Osoby lubiące "bazgrolić" w Paincie mogą jednak spać spokojnie. Microsoft zrezygnował bowiem z planu usunięcia Painta z systemu Windows. Potwierdził to Brandon LeBlanc, Senior Program Manager w Windows Insider Program. Informacje zamieszczone na Twitterze sugerują, że klasyczny Paint będzie nadal dostarczany nawet wraz z najnowszą, majową aktualizacją Windows 10. Program ma być instalowany równolegle do nowocześniejszej wersji 3D.

Sprawdziliśmy to na jednym z naszych redakcyjnych komputerów z systemem Windows 10 Insider Preview Build 18362. Faktycznie, po majowej aktualizacji, w systemie dostępne są dwie wersje Painta.

2019-04-23 104757
Dwie wersje Painta dostępne są w Windows 10 Insider Preview Build 18362 / Źródło: INSTALKI.pl

Oczywiście nie wiemy czy decyzja Microsoftu zostanie podtrzymana wraz z kolejnymi aktualizacjami systemu. W momencie gdy klasyczny Paint zniknąłby z Windows 10, będzie można pobrać go nadal z Microsoft Store.

Źródło: Brandon LeBlanc