Instalki.pl » Aktualności » Software » Scribbl – łatwe rysowanie animacji na zdjęciach (recenzja)
Sobota, 20 Kwiecień 2019 10:11, Wpisany przez Przemysław Kreft
Scribbl
Aplikacja pozwoli szybko ożywić nasze zdjęcia.

Media społecznościowe i smartfony z coraz lepszymi aparatami to najlepsi przyjaciele. Nic dziwnego – wystarczy kilka dotknięć ekranu, by podzielić się ze światem na przykład zdjęciami z wakacji. Sporą popularnością cieszą się również różnorakie filtry, które upiększą i wyróżnią nasze fotografie. Okazuje się, że równie łatwo możemy nieco ożywić wstawiane do internetu zdjęcia.

Scribbl – aplikacja do tworzenia efektownych animacji na zdjęciach

Cena: 0 zł / Android: 5.0 i nowsze
ScribblScribbl to prosta w obsłudze aplikacja do tworzenia animowanych zdjęć. Elementy animowane rysujemy na ekranie – ustalamy kolor, rodzaj rysowanej linii i parametry animacji. Gotowe projekty zapisywane są w postaci krótkich plików wideo.

Scribbl scr 1
Po wczytaniu zdjęcia przycinamy je do odpowiedniego formatu i od razu możemy przystąpić do rysowania animowanych elementów. Do naszej dyspozycji jest szereg parametrów jak kolor, typ animacji, opóźnienie i styl. Każdy fragment narysowany bez odrywania palca od ekranu zapisywany jest jako oddzielna warstwa. Gotowy projekt eksportujemy do pliku wideo w wybranej rozdzielczości (SD, HD, FHD) i określonej długości (ustalamy liczbę pętli animacji). W darmowej wersji aplikacji musimy pogodzić się ze znakiem wodnym i reklamami, które nie są jednak zbyt uciążliwe.Scribbl to udana aplikacja dla fanów ciekawych efektów na zdjęciach. Wystarczy trochę wprawy i nieco zmysłu artystycznego, by osiągnąć naprawdę imponujące efekty.


Czytaj również: Redmi Note 7 - test "króla opłacalności" od Xiaomi