Instalki.pl » Aktualności » Software » Duża zmiana w Androidzie dla użytkowników z Europy. Chodzi o domyślną przeglądarkę i wyszukiwarkę
Czwartek, 18 Kwiecień 2019 15:58, Wpisany przez Mateusz Ponikowski
2019-04-18 162437
Zmiany po decyzji Komisji Europejskiej.

Unijni regulatorzy zadecydowali, że Google będzie musiało dać użytkownikom systemu Android większy wybór w kontekście domyślnie używanej przeglądarki i wyszukiwarki. Amerykański gigant powoli wdraża zmiany podyktowane decyzją Komisji Europejskiej - właśnie zaprezentowano jak prezentowane będą alternatywne aplikacje.

Google informuje, że nowe ekrany zostaną wyświetlone po pierwszym otwarciu Google Play lub po otrzymaniu aktualizacji. W sklepie z aplikacjami pojawią się dwa ekrany: jeden dla aplikacji wyszukujących, a drugi dla przeglądarek. Każdy z nich będzie zawierał łącznie pięć aplikacji, w tym wszystkie, które są już zainstalowane.

Aplikacje, które nie są jeszcze zainstalowane na urządzeniu, zostaną uwzględnione na podstawie ich popularności i wyświetlone w losowej kolejności.

Android UE wybor
Ekran wyboru przeglądarki i wyszukiwarki na Androidzie / Źródło: Google

Jeżeli użytkownik zdecyduje się na zainstalowanie nowej przeglądarki bądź wyszukiwarki, na ekranie pojawią się dodatkowe instrukcje dotyczące ich konfiguracji.

Ekrany będą jeszcze dopracowywane w ciągu najbliższych tygodni i będą miały zastosowanie zarówno do istniejących, jak i nowych telefonów z Androidem w Europie.

Źródło: Google