Instalki.pl » Aktualności » Software » Google faktycznie będzie aktualizować Androida przez Sklep Play - pierwsze urządzenia już się tego doczekały
Środa, 17 Kwiecień 2019 12:52, Wpisany przez BS
android donutNiespodzianka!

Zaledwie kilka dni temu informowaliśmy o tym, że Google ma w planach wprowadzenie aktualizacji Androida za pomocą Sklepu Play (co wynikało z kodu źródłowego zbadanego przez 9to5Google), a już teraz dowiadujemy się, że najnowsza aktualizacja Androida Q Beta na telefonach Pixel wprowadzona została właśnie za pośrednictwem sklepu z aplikacjami.

Zobacz również: Google będzie aktualizowało Androida przez Sklep Play

Użytkownicy Pixel 3  korzystający z wersji rozwojowej Androida Q dostali na swoje urządzenie powiadomienie o aktualizacji podobne do tego, które dostajemy przy informacji o aktualizacji jakiejś aplikacji. Po pobraniu danych ich telefon sam się zrestartował i zainstalował najnowszą wersję oprogramowania. Oczywiście ponowne uruchomienie urządzenia bez zgody użytkownika nie jest czymś pożądanym, jednak możemy spodziewać się, iż zostanie to dopracowane wraz z czasem.

google play update Q
Źródło: Reddit

Przewiduje się, że aplikacje systemowe poprzez Sklep Play będą jedną z nowości wprowadzonych w nadchodzącej wersji systemu. Może to znacznie przyspieszyć proces wprowadzania aktualizacji na kolejne smartfony. Do tej pory Google udostępniało nowy system producentowi, który samodzielnie mógł go zmodyfikować wedle uznania i udostępnić na konkretne telefony. Procesem pobierania i instalacji ze sklepu z aplikacjami zajmuje się jednak sam gigant z Mountain View i możemy podejrzewać, że zrobiłby on to jak najszybciej.

Co jednak z urządzeniami, które oferują zmodyfikowane nakładki takimi jak produkty Huawei, Honor, Xiaomi czy Samsung? Prawdopodobnie nie doczekają się one takiej funkcji - wersja systemu operacyjnego aktualizowana jest razem z nakładką i w tych przypadkach zapewne chwilę zajmie udostępnienie przez producenta stabilnej wersji.

Więcej informacji na ten temat poznamy zapewne w trakcie tegorocznej konferencji I/O.

Źródło: Android Police