Instalki.pl » Aktualności » Software » Sony ocenzuruje nicki graczy na konsoli PlayStation
Poniedziałek, 15 Kwiecień 2019 10:53, Wpisany przez Mateusz Ponikowski
facebook lol koniec
Nowe podejście japońskiego producenta.

Sony postanowiło zmienić podejście do tego, jak radziło sobie do tej pory z graczami, którzy wykorzystywali obraźliwe lub niecenzuralne pseudonimy w usłudze online na konsoli PlayStation. Nowe zmiany wprowadzane są zaraz po tym, jak Japończycy umożliwili w końcu zmianę nicków w PlayStation Network.

Obecnie, kiedy ktoś zarejestruje nowe konto z nazwą użytkownika, która zostanie uznana za obraźliwą i tym samym naruszy warunki korzystania z PlayStation Network, wtedy też Sony zastąpi stosowny identyfikator znacznikiem pokroju „TempXXXX”, gdzie „X” będzie domyślnie przyznaną przez producenta liczbą. Moderatorzy odpowiedzialni za monitorowanie sieci online także mają sprawniej wyłapywać wszystkie zmiany oraz zamieniać je w czasie rzeczywistym za pomocą zautomatyzowanego procesu.

Automatyczna zmiana nicku może dotknąć osoby, które świeżo założyły konto oraz tych graczy, którzy zdecydowali się skorzystać z nowej możliwości Sony pozwalającej na zmianę dotychczasowego pseudonimu w całej usłudze. Powrót do oryginalnej, wcześniejszej nazwy będzie jednak możliwy – użytkownik musi sam zadeklarować oraz wyrazić taką chęć. Proces zamiany pseudonimu na rozwiązanie tymczasowe ma być procesem bardziej przyjaznym dla użytkownika: szczególnie wtedy, kiedy sam system po prostu się pomyli.

playstationnick2

Przykładu nie trzeba daleko szukać. W listopadzie ubiegłego roku jeden z graczy został niesłusznie zbanowany na konsoli PlayStation 4. Sony oczywiście podjęło stosowną reakcję i przyznało się do błędu – sprawa zapewne wyglądałaby inaczej, kiedy sam użytkownik nie dostałby bana (co wiąże się też z brakiem dostępu do biblioteki gier), a zobaczyłby na swoim ekranie po prostu zmieniony pseudonim.

Wdrożenie nowego systemu Sony będzie trwało jeszcze przez jakiś czas. Funkcja jest intensywnie testowana i w niektórych przypadkach może sprawiać problemy – warto wziąć tę sytuację pod uwagę w razie frustracji oraz zdenerwowania.

Źródło: Digital Trends