Instalki.pl » Aktualności » Software » Microsoft Edge Chromium pobierzecie również na Windowsie 7
Czwartek, 11 Kwiecień 2019 06:54, Wpisany przez BS
edge pinkNie musicie aktualizować systemu!

Kilka dni temu informowaliśmy Was o tym, że ruszyły już oficjalnie testy nowej przeglądarki Edge zbudowanej na silniku Chromium. Wiele osób było ciekawych czy można ją zainstalować na Windowsie 7. I choć oficjalnie Microsoft nie zezwala na pobieranie instalatora użytkownikom systemów Windows 7 i Windows 8.1, to tak naprawdę zainstalowanie nowej przeglądarki nie jest żadnym problemem.

Zobacz również: Ruszyły oficjalne testy nowej przeglądarki Edge. Pora pożegnać się z Chrome!

Microsoft zapowiedział udostępnienie Edge Chromium na wielu różnych platformach, jednak w tej chwili pobieranie pliku instalacyjnego wersji rozwojowej możliwe jest tylko na urządzeniach z Windowsem 10. Kluczem tutaj jest fakt, że dotyczy to wyłącznie oficjalnego źródła. Pobierając go chociażby z naszego działu download (o tutaj!) możesz śmiało uruchomić instalację i korzystać z nowej odsłony Edge także na starszych OS od giganta z Redmond.

win7 edge chromium
Pobierając nowego Edge'a przez stronę internetową, nie zrobimy tego na Windowsie starszym niż 10.

Okazuje się jednak, że niekoniecznie musi ona poprawnie działać. Przeglądanie stron, korzystanie z Facebooka czy oglądanie filmów na YouTube nie sprawia żadnych kłopotów. Mogą one się jednak pojawić między innymi przy próbie odtworzenia wideo z Netfliksa. Musicie więc liczyć się z tym, że Edge Chromium może niepoprawnie działać na Waszych komputerach z Windowsem 7. 

Zobacz również: Jak włączyć wyszukiwanie przez Google w Microsoft Edge Chromium

Prawdopodobnie przeglądarka będzie dobrze działać także na Windowsie 8.1. Jednak dla obu starszych wersji Windowsa istnieje jeden warunek: przeglądarka działać będzie jedynie na 64-bitowych wersjach systemu. Jeśli macie więc Windowsa 7 32-bit to prawdopodobnie nie obejrzycie nowego Edge'a.

edge win7
Jak widzicie, jest to możliwe.

Źródło, zdj.: Bleeping Computer