Instalki.pl » Aktualności » Software » Snapchat na Androida został nareszcie gruntownie przebudowany
Poniedziałek, 08 Kwiecień 2019 22:51, Wpisany przez Piotr Malinowski
snapchat android przebudowa1
Długo czekaliśmy.

Snapchat to aplikacja, która w Polsce jest używana przez coraz mniejszą liczbę użytkowników. Sam aktywnie korzystam z tej usługi od prawie dwóch lat i wśród znajomych od kilkunastu miesięcy obserwuję stopniowy zanik zainteresowania Snapem. Deweloperzy postanowili jednak spróbować swoich sił w reanimacji programu gruntownie przebudowując jego odsłonę na urządzenia z systemem Android.

Wersja na Androida od lat nie grzeszy stabilnością, co często jest przyczyną wystawiania skrajnie negatywnych opinii w Sklepie Play. Do tego dochodzi masa błędów związanych z działaniem Snapchata i ogólną niedbałością twórców. Teraz wszystko ma się zmienić – na Twitterze opublikowano bowiem dosyć wymowny post, który jasno wskazuje na to, że użytkownicy systemu od Google być może teraz „pokochają” Snapchata.Nie chodzi tutaj o przebudowę w kwestii wizualnej – zmian estetycznych raczej nie uświadczymy. Chodzi tu o gruntowną zmianę kodu źródłowego tak, aby Snapchat na Androida działał znacznie szybciej i był mniej wadliwy od poprzedniej wersji. Wchodząc na stronę produktu w przeglądarkowym Sklepie Play faktycznie można zauważyć, że aktualizacja została zaimplementowana dzisiejszego dnia.

Sam jednak w mobilnej wersji Sklepu Play nie mam możliwości uaktualnienia Snapa, co świadczy o tym, że przebudowana wersja trafia do użytkowników seriami. Część konsumentów więc „nowym” Snapchatem może cieszyć się już teraz, a niektórym przyjdzie jakiś czas poczekać.

W wywiadzie udzielonym dla portalu Android Authority, programiści odpowiedzialni za przebudowę androidowego Snapa przyznali, że nad aktualizacją pracowali wiele miesięcy. Nowa wersja ma być jednak przystępniejsza nie tylko dla obiorców, ale też dla osób odpowiedzialnych za wdrażanie i pisanie nowości oraz zmian. Dzięki temu aktualizacje docierać mają do klientów znacznie częściej i być bardziej dopracowane.

Źródło: Twitter / The Verge / AA