Instalki.pl » Aktualności » Software » Asystent Google także doczekał się reklam
Poniedziałek, 08 Kwiecień 2019 11:49, Wpisany przez BS
smartfon 6Niestety.

Asystent Google to naprawdę ciekawe i przydatne narzędzie, którego możliwości z dnia na dzień rosną. Niestety nie wszystkie nowości wprowadzane przez Google są dobrymi zmianami. Niektóre wręcz przeciwnie - wolelibyśmy ich uniknąć. Bez wątpienia takim usprawnieniem jest dodanie reklam w wynikach wyszukiwania podsyłanych nam przez inteligentnego asystenta.

Wczoraj pisaliśmy o tym, że Asystent dostał ulepszony wygląd między innymi w wynikach wyszukiwania. Teraz oferuje on mniej więcej to, co tradycyjne wyszukiwanie Google w przeglądarce. Niestety wraz z tą zmianą pojawiają się niezbyt lubiane przez internautów reklamy.

Jak widzicie, w przypadku wyszukiwania hotelu, Asystent podsuwa promowane usługi pozwalające zarezerwować pokój.

reklamy asystent

Zobacz również: Od teraz wyniki wyszukiwania Asystenta Google będą bardziej szczegółowe i estetyczniejsze

Nie jest to jednak nagła zmiana. Według doniesień użytkowników, reklamy były testowane już wcześniej. W lutym jeden z nich donosił, że przy stawianiu aplikacji różnego rodzaju pytań, ta często raczy go reklamami.


Google odpowiedziało, ale oczywiście nie było to nic konkretnego: "Zawsze testujemy nowe sposoby poprawy doświadczenia na telefonach, ale nie mamy teraz nic konkretnego do ogłoszenia".

Miejmy nadzieję, że gigant z Mountain View nie postanowi zarabiać na Asystencie w sposób, który będzie przeszkadzać użytkownikom. O ile takie mało inwazyjne reklamy w wynikach wyszukiwania są akceptowalne, o tyle szczerze nie mam najmniejszej ochoty zostać uraczonym reklamami w formie głosowej. 

Źródło: Android Police