Instalki.pl » Aktualności » Software » Android Q Beta 2 już u pierwszych użytkowników - co nowego wprowadza?
Czwartek, 04 Kwiecień 2019 21:07, Wpisany przez Piotr Malinowski
android q beta 2
Ciekawe funkcjonalności.


Miesiąc temu Google udostępniło użytkownikom pierwszą wersję beta systemu Android Q. Internauci nie musieli zbyt długo czekać na kolejne aktualizacje oprogramowania – po zaledwie kilku tygodniach oczekiwania gigant z Moutain View opublikował Android Q Beta 2. Wczoraj na łamach naszego portalu informowaliśmy o nowych gestach przełączania aplikacji, a dziś przyjrzymy się większej liczbie nowości.

Pierwszą z funkcji jest dodanie bąbelków do powiadomień, czyli coś na wzór dymków z Messengera. Innowacja ta ma pozwolić na szybkie przełączenia się pomiędzy konkretnymi rozmowami – chodzi tutaj również o obsługę różnych aplikacji. Przykładowo jeden pęcherzyk dotyczyć będzie jakiegoś SMS-a, a drugi programu Hangouts. Obecnie funkcjonalność posiada wiele błędów, a niektóre z nich nawet blokują możliwość odpowiadania na wiadomości.

android-q-b2-bubbles.png

Zmiany dotyczą również sekcji „Ostatnio otwarte aplikacje”, która w Android Q będzie wyświetlana poziomo, a nie jako pionowa lista. Rozbudowie uległo również samo menu ustawień aplikacji oraz wprowadzono tzw. Asystenta powiadomień – ma on pozwolić użytkownikowi na dokonywanie wielu zmian w obrębie systemu notyfikacji (np. sposób w jaki przesuwamy palcem po ekranie, aby dane powiadomienie zniknęło).

android-q-b2-notifications-1.png

Android Q Beta 2 to także ściślejsza integracja z kontem Google – teraz po wejściu do ustawień systemowych ujrzymy swoje zdjęcie profilowe po prawej stronie paska wyszukiwania. Po kliknięciu w grafikę zobaczymy całkowicie nowy interfejs użytkownika, gdzie znajdują się informacje o urządzeniu oraz skrót do ustawień Google Pay czy Konta Google.

screenshot_20190403-152620-1.png

Wprowadzono także nową ikonę baterii charakteryzującą się pogrubionym konturem. Ponadto zaimplementowano również podręczny panel umożliwiający dostosowanie w locie niektórych ustawień dźwięku – zmiana ta jest przydatna ze względu, że w czystym Androidzie Pie regulacja poziomu głośności za pomocą przycisku miała wpływ jedynie na głośność multimediów.

Screenshot_20190403-135347.jpg

Zapewne to nie wszystkie interesujące nowości szykowane przez Google i w przeciągu najbliższych tygodni i miesięcy światło dzienne ujrzy więcej zmian oraz innowacji.

Źródło: 9to5google