Instalki.pl » Aktualności » Software » Facebook usuwa swoje aplikacje z Windows Phone
Czwartek, 04 Kwiecień 2019 09:51, Wpisany przez BS
windows phoneKolejny deweloper porzuca martwy system.

Windows Phone jest naprawdę jednym z gorszych projektów Microsoftu. System ten zawiódł giganta z Redmond i od dłuższego czasu nie jest w żadnym stopniu wspierany przez twórców. Nadal jednak istnieje grupa osób, która z niego korzysta. Może ze względu na przywiązanie do smartfona, na którym ten działa, a może przez brak zaufania do Google czy Apple (między innymi w kwestii prywatności). Jednak ich życie z telefonem cały czas robi się coraz mniej przyjemne poprzez usuwanie aplikacji. 

Kolejnym deweloperem, który usuwa swoje aplikacje na Windows Phone z Microsoft Store jest Facebook. Już 30 kwietnia Facebook, Instagram  oraz Messenger  zostaną usunięte. Są to jedne z najpopularniejszych i najlepiej ocenianych appek w sklepie, więc użytkownicy na pewno to odczują. Rzecz jasna mogą dalej korzystać z przeglądarkowej wersji, jednak nie jest to już takie wygodne. 

Jednak taki krok nie powinien nikogo dziwić. System oficjalnie zabito już w 2016 roku, a w grudniu 2018 przestano wydawać aktualizacje zabezpieczeń. Od 2015 roku znikają z niego kolejne i kolejne aplikacje, a użytkownicy zbierają się w społecznościach w sieci, aby móc odkryć ewentualne zamienniki. Sprawia to jednak, że posiadacze urządzeń z tym OS muszą pogodzić się z brakiem podstawowego celu smartfona - ułatwianiem życia.

Źródło: Windows Central