Instalki.pl » Aktualności » Software » Masz smartfon Xiaomi? Zobacz jakie nowości nadejdą wraz z MIUI 11
Poniedziałek, 01 Kwiecień 2019 11:30, Wpisany przez BS
MIUI-11-2Oto lista ciekawych nowości w MIUI 11.

Xiaomi wprowadza MIUI 10 na większość nowych telefonów, a na horyzoncie majaczy już wersja 11. Ta lubiana przez wielu, dobrze zoptymalizowana nakładka potrafi znacząco wpłynąć na działanie telefonu. Co zostanie usprawnione, a co nowego dojdzie w aktualizacji MIUI 11?

Zobacz również: Prace nad MIUI 11 rozpoczęte. Co nowego zobaczymy?

W trakcie sesji AMA (ask me anything) poświęconej MIUI 11 na Weibo, która odbyła się 27 marca, Liu Ming i Ge Rui odpowiadali na kluczowe pytania odnośnie nowości w nakładce, a także samej aktualizacji. Co ma się pojawić?

  • Odświeżone ikony i płynniejsze animacje - dotyczy to przede wszystkim niektórych ikon, które czekają na odświeżenie już od MIUI 6. Dzięki jedenastce ikony mają być bardziej płaskie i nieco bardziej minimalistyczne w porównaniu z ich aktualną wersją. Dodatkowo Xiaomi pracuje nad osiągnięciem spójności systemu pod względem elementów wizualnych i płynniejszych animacji.

  • Monochromatyczny tryb oszczędzania energii - osobiście kojarzę tę opcję ze starego Huawei Y5. Korzystałem z niej zawsze jak bateria spadała na niebezpiecznie niski poziom. Jest to bardzo ciekawy tryb, w którym wszystkie aplikacje poza SMS i połączeniami głosowymi zostają wyłączone, a ekran korzysta jedynie z kolorów czarnego i białego w celu oszczędzania baterii.

  • Optymalizacja paska powiadomień - MIUI 11 zmieni sposób zarządzania ikonami na pasku. Mają one być lepiej rozmieszczone i zoptymalizowane tak, aby te odpowiadające za wyciszenie, poziom baterii czy znacznik słuchawek były umieszczone po jednej stronie. Zegar może powędrować na prawo.

  • Nowe zarządzanie zrzutami ekranu. - będzie to na pewno świetna opcja dla osób, które robią masę screenshotów, a po jakimś czasie muszą spędzić pół godziny na usuwaniu tych niepotrzebnych. Ma pojawić się bowiem automatyczne usuwanie zrzutów ekranu po ich udostępnieniu, a także nowe opcje ich edycji.

  • Dark mode - ciemny tryb na poziomie systemu ma pojawić się w nadchodzącym Androidzie Q. Jednak wiele urządzeń Xiaomi, które nie dostaną najnowszej wersji OS od Google, otrzyma aktualizację MIUI. Dlatego chiński producent postanowił wprowadzić ciemniejsze kolory w swojej nakładce. Nie wiemy na razie jak wiele elementów obejmie ta funkcja - bardzo ciekawym aspektem są tu chociażby przeglądarki firm trzecich. 

Jeżeli jesteście posiadaczami sprzętu Xiaomi zapewne nie możecie się doczekać aktualizacji nakładki. Jeżeli chcecie wiedzieć czy Wasz smartfon dostanie update MIUI, możecie zajrzeć do naszego tekstu, w którym prezentowaliśmy listę urządzeń z planowaną aktualizacją.

Zobacz również: Te smartfony Xiaomi dostaną MIUI 11

Źródło: XDA-Developers