Instalki.pl » Aktualności » Software » Bot Cortana w Skype już niedługo zostanie zastąpiony przez Alexe
Czwartek, 28 Marzec 2019 10:19, Wpisany przez BS
cortana skypePo 2 latach pracy czas na emeryturę.

W 2017 roku w aplikacji Skype na Androidzie i iOS zadebiutował inteligentny asystent Cortana, który później pojawił się także w aplikacji na PC. Niestety nie zdążył on pojawić się na wszystkich rynkach i już nie zdąży - został mu bowiem nieco ponad miesiąc życia. 30 kwietnia 2019 roku bot Cortana w aplikacji Skype zostanie wyłączony, a jego miejsce zajmie Alexa od Amazona.

Użytkownicy Skype, którzy korzystali z Cortany, mogą otrzymywać powiadomienia o nadchodzącym końcu usługi. Poinformował o tym za pośrednictwem Twittera użytkownik Florian Beaubois


Udostępnił on także zrzuty ekranu pokazujące proces łączenia kont Skype i Amazon. Aby zachęcić użytkowników, Microsoft przygotował specjalną ofertę: każdy kto zdecyduje się na integrację z Alexą, dostanie 200 darmowych minut do wykorzystania w popularnym komunikatorze.

skype cortana

Jednak koniec bota Cortany nie ma żadnego wpływu na pozostałe boty Skype'a. Istniejące programy nadal będą działać tak jak do tej pory. Jeśli jesteście ciekawi co potrafią boty na Skype, sprawdźcie to sami na tej stronie.

Źródło: Twitter