Instalki.pl » Aktualności » Software » Mint Launcher od Xiaomi dostępny w Sklepie Play!
Sobota, 23 Marzec 2019 21:46, Wpisany przez Mateusz Ponikowski
Mint LauncherLekka nakładka dostępna dla każdego (prawie).

Xiaomi to firma kojarzona głównie z dobrymi smartfonami, które zazwyczaj chwalone są za doskonały stosunek jakości do ceny. Chińska firma ma coraz mocniejszą pozycję na rynku mobilnym, a jest to zasługa nie tylko niskich cen ale i dopracowanego oprogramowania.

W sierpniu ubiegłego roku na rynku zadebiutował POCOPHONE F1 - smartfon, który według założeń miał oferować maksymalną wydajność za możliwie najniższą cenę. Xiaomi wówczas przygotowało specjalną nakładę systemową POCO Launcher, która nieco później pojawiła się w sklepie Play i aktualnie może ją zainstalować praktycznie każdy miłośnik Androida. Okazuje się, że nie jest to ostatnie słowo chińskiej marki jeżeli chodzi o launchery.

Interfejs Xiaomi dla każdego

Xiaomi opublikowało właśnie w sklepie Play nową aplikację - Mint Launcher. Trzeba przyznać, że możliwości nakładki są bardzo zbliżone do wspomnianego już POCO Launchera. Jest to też doskonała okazja dla użytkowników smartfonów innych marek na sprawdzenie oprogramowania chińskiego giganta.

2019-03-23 204621

Wymagania systemowe Mint Launchera nie są wygórowane ale niezbędny jest system Android w wersji minimum 5.0. Xiaomi postawiło na prosty i szybki interfejs więc nakłada może się sprawdzić na starszych smartfonach, które nie grzeszą wydajnością.

Mint Launcher SCR

Mint Launcher SCR con
Mint Launcher pozwala na dostosowanie układu i wielkości ikon / Screeny: INSTALKI.pl

Niestety, w tej chwili trudno zainstalować omawiane oprogramowanie bezpośrednio ze sklepu Play - producent najwyraźniej mocno ograniczył listę wspieranych urządzeń (miejmy nadzieję, że w najbliższych dniach sytuacja ulegnie zmianie). Na szczęście jest alternatywa - wystarczy pobrać odpowiedni pakiet APK z naszego serwisu.

Na koniec warto dodać, że to kolejna aplikacja z "Mint" w nazwie, jaką Xiaomi udostępniło publicznie. W grudniu zadebiutowała minimalistyczna i lekka przeglądarka Mint Browser.