Instalki.pl » Aktualności » Software » Przeglądarka Opera na Androida teraz z wbudowanym i darmowym VPN'em
Czwartek, 21 Marzec 2019 00:04, Wpisany przez Piotr Malinowski
opera vpn androidVPN nareszcie dostępny mobilnie!

W poprzednim miesiącu Opera udostępniła wbudowany VPN testerom wersji beta mobilnej przeglądarki na urządzenia z systemem Android. Teraz funkcja jest dostępna publicznie dla wszystkich tych, którzy zaktualizują aplikację do wersji oznaczonej numerem 51.

Jak tak w ogóle działa sieć VPN? Przede wszystkim umożliwia ona utworzenie połączenia prywatnego ze zdalnym serwerem komunikującym się z odwiedzanymi witrynami. Zamiast wysyłać i odbierać informacje przez sieć publiczną, w której potencjalnie użytkownik może zostać łatwo wykryty, wszystkie te wymiany obsługiwane są przez zewnętrzny serwer i odpowiednio szyfrowane.

opera_1.jpg
Wbudowany VPN do mobilnej Opery na androida wykorzystuje 256-bitowe szyfrowanie dla większej ochrony danych. Ponadto ukrywa on prawdziwą lokalizację użytkownika, łącząc się z serwerami umieszczonymi na całym świecie. W wersji beta można wybrać serwery w Ameryce, Europie i Azji oraz ustawić opcję automatycznego doboru najlepszego połączenia.Opera obiecuje także, że nie będzie zapisywać aktywności użytkowników i nie zachowa żadnych danych w sposób, który mógłby komuś zidentyfikować osobę na podstawie ich poczynań w sieci.

Operę 51 na Androida możecie pobrać tutaj

Źródło: Opera