Instalki.pl » Aktualności » Software » Epic Games nie zwalnia tempa i zapowiada "ambitne" plany rozwoju sklepu
Niedziela, 17 Marzec 2019 15:45, Wpisany przez Piotr Malinowski
epic games store plany
Rozpiska na najbliższe miesiące.

Epic Games w piątek postanowiło udostępnić publicznie plany rozwoju swojej platformy na najbliższe miesiące. Rozpiska obejmuje nawet innowacje oraz usprawnienia, które pojawić by się miały w strukturze sklepu dopiero za pół roku. Lista jednak mimo to robi wrażenie i uświadamia, że Epic Games nie zamierza się poddać w walce ze Steamem.

Już w kwietniu twórcy planują dodać możliwość wyszukania danej produkcji za pośrednictwem gatunku oraz tagu, a także udoskonalić tryb Offline czy przyspieszyć proces włączania się aplikacji. Maj zaowocuje przede wszystkim zapisami w chmurze, na co czekają gracze praktycznie od początku uruchomienia sklepu.

Screenshot_1.jpg

Po tym deweloperzy mają się zająć dodaniem systemu recenzji, listy życzeń, wsparcia modyfikacji oraz specjalnej nakładki systemowej. Wszystko to zostać ma udostępnione w przeciągu najbliższych sześć miesięcy. Dłuższy termin wyznaczony został z kolei na wprowadzenie osiągnięć, innowacyjnych funkcji społecznościowych czy specjalnej odsłony sklepu na urządzenia z systemem Android.

Publikacja firmy Epic Games nie jest jednak wiążąca i oczywiście mogą wystąpić opóźnienia związane z realizacją danych postanowień. Możliwe też, że część z przedstawionych nowości w ogóle do sklepu nie trafi. Tak czy inaczej osoby korzystające z Epic Games Store mogą w prosty przeanalizować jakie cele stawiają sobie twórcy platformy i decyzja udostępnienia własnych planów z pewnością spółce nie zaszkodzi.

Źródło: Engadget