Instalki.pl » Aktualności » Software » Skype już niedługo wzbogaci się o możliwość rozmowy wideo z 50 osobami na raz
Piątek, 15 Marzec 2019 22:22, Wpisany przez Piotr Malinowski
skype 50 2
O połowę więcej niż dotychczas!

Microsoft ogłosił właśnie dosyć ciekawą zmianę w strukturze wideokonferencji obecnej w usłudze Skype. Mowa tutaj oczywiście o możliwości nawiązania połączenia wideo z maksymalnie 50 osobami – dotychczasowy limit wynosił 25 uczestników takiej rozmowy jednocześnie.

Taka nowość może okazać się przede wszystkim dla firm korzystających z ekosystemu Office 365 od Microsoftu. Co ciekawe, firma nareszcie poszła po rozum do głowy i od teraz stworzenie wideokonferencji nie będzie wiązało się z irytującym dzwonieniem do każdego użytkownika z osobna.

Od teraz osoby zaproszone otrzymają jedynie powiadomienie i będą mogły bez problemu dołączyć do rozmowy jeśli mają obecnie czas. Takie rozwiązanie z pewnością jest mniej irytujące niż przeszkadzające okno i dźwięk przychodzącego połączenia.

skype_50_1.jpg

Innowacja znajduje się obecnie w wersji beta i jest dostępna w programie Skype Insider. Nie oznacza to jednak, że jest ona dostępna jedynie dla wąskiego grona osób – każdy zainteresowany może pobrać specjalną odsłonę programu z jej oficjalnej strony.

Ta zmiana pozwala zauważyć, że Microsoft nieustannie dba o swoje usługi i stara się je dynamicznie rozwijać. Skype istnieje bowiem od 2003 roku i od tamtego momentu przebył dosyć długą i krętą drogę – mimo że lata świetności tej platformy już minęły i jest ona obecnie wykorzystywana jednak głównie przez klientów firmowych, to należy przyznać, iż jak na program z tak długim stażem. radzi sobie naprawdę dobrze.

Źródło: Microsoft