Od teraz w Play24 konto doładować można za pomocą Apple Pay i Google Pay

Piotr MalinowskiSkomentuj
Od teraz w Play24 konto doładować można za pomocą Apple Pay i Google Pay
{reklama-artykul}
Tytułowy operator telekomunikacyjny jako pierwszy oferuje konsumentom możliwość doładowania konta za pomocą Apple Pay i Google Pay. Zainteresowani mogą korzystać z nowej funkcji od dziś w aplikacji Play24.

Płatności mobilne to niewątpliwie zyskująca na popularności metoda do płacenia np. w sklepach stacjonarnych oraz w sieci. Play zdaje sobie z tego sprawę i postanawia nieco zwiększyć komfort korzystania ze swoich usług telekomunikacyjnych. Mamy tu do czynienia z taką nowoczesną alternatywą dla papierowych doładowań.

Aby doładować swoje konto za pomocą Apple bądź Google Pay należy oczywiście pobrać aplikację Play24 z AppStore lub Google Play, a następnie z menu wybrać opcję „Doładuj konto”. Po wpisaniu numeru telefonu oraz kwoty doładowania, wystarczy wybrać odpowiedni rodzaj płatności. Po pozytywnej weryfikacji użytkownika konto zostanie doładowane.

play_google_pay_apple_pay.jpg

Płatności Apple Pay i Google Pay oferują zwiększone bezpieczeństwo oraz ochronę prywatności. Podczas realizowania transakcji „nikt” nie otrzymuje dostępu do danych klientów oraz ich nie przechowuje. Doładowanie konta Play, tak jak każda inna płatność mobilna, wymaga weryfikacji użytkownika – w przypadku urządzeń Apple wykorzystywane jest TouchID lub FaceID, natomiast użytkownicy systemu Android mogą zostać poproszeni o potwierdzenie tożsamości metodą, której używają do blokady ekranu (kod PIN, wzór lub odcisk palca).

Aplikację Play24 można pobrać za darmo w App Store oraz Google Play.

Źródło: Play

Udostępnij

Piotr MalinowskiDziennikarz z pasji i wykształcenia. Jest związany z popularnymi serwisami branżowymi, gdzie od siedmiu lat publikuje treści o nowych technologiach, gamingu oraz „ludziach internetu”. Fascynuje go wpływ influencer marketingu na społeczeństwo oraz szeroko pojęte przyczyny i skutki nierówności społecznych. Prywatnie fan powieści/filmów grozy, gier studia Piranha Bytes, podcastów kryminalnych, dobrej kawy oraz rowerowych wycieczek.