Instalki.pl » Aktualności » Software » Microsoft już wkrótce przetestuje swój sposób na aplikacje z Androida na PC
Środa, 13 Marzec 2019 09:29, Wpisany przez Dawid Jagodziński
yourphoneProste przeniesienie Androida na PC.

Aplikacja Twój Telefon na komputery z systemem Windows 10 pozwala na wysyłanie i odbieranie SMS na naszym telefonie z poziomu systemu na PC, a także na przeglądanie niektórych zdjęć. W październiku, w trakcie premiery nowego urządzenia Surface, Microsoft zapowiedział całkowity mirroring naszego smartfona na komputerze, co pozwoliłoby na przykład wyświetlić snapa i odpisać na wiadomości w różnych aplikacjach bez odchodzenia od komputera. Wygląda na to, że funkcja ta pojawi się już wkrótce.

Oczywiście w pierwszej kolejności trafi ona do testerów. Już w tym tygodniu uczestnicy programu Windows Insider będą mogli skorzystać z nowych funkcji Twojego Telefonu, ale oczywiście po spełnieniu szeregu warunków. Wymagany będzie przede wszystkim komputer z Windowsem 10 w wersji przynajmniej 1803, który obsługuje Bluetooth Low Energy. Kolejnym wymaganym sprzętem jest smartfon z Androidem 7.0, lub nowszym.

2019-03-13 093957
Screen mirroring beta / Źródło: Microsoft

Zobacz również: Synchronizacja Androida z Windowsem. Wyjaśniamy działanie aplikacji Twój telefon

W obecnej chwili jedynymi wspieranymi urządzeniami są Samsung Galaxy S8, S8+, S9 i S9+. Jedynym kompatybilnym komputerem od Microsoftu jest natomiast Surface Go, jednak lista (zarówno smartfonów, jak i PC) ma się stopniowo wydłużać.

screen mirroring beta
Screen mirroring beta / Źródło: Microsoft

Screen mirroring to sprytny sposób na przeniesienie aplikacji mobilnych na PC, razem z całym Androidem. Może to być na tyle skuteczne, że wygryzie z rynku dotychczasowe programy próbujące emulować Androida (jak na przykład Bluestacks), a także rozwiązania pokroju Dell Mobile Connect. Jeżeli testy nowej funkcji Twojego Telefonu pójdą po myśli Microsoftu, to zapewne postara się on jak najszybciej rozszerzyć ją na kolejne urządzenia.

Źródło: Microsoft