Instalki.pl » Aktualności » Software » Microsoft Excel pozwoli na zrobienie zdjęcia tabelki i automatyczne zaimportowanie jej do programu
Sobota, 02 Marzec 2019 13:58, Wpisany przez Piotr Malinowski
microsoft excel daneSztuczna inteligencja działa cuda.

Gigantowi z Redmond wreszcie udało się „nauczyć” sztuczną inteligencję przenoszenia drukowanych tabel do programu Microsoft Excel w wersji na Androida. Technologia przenoszenia skanów tekstu na edytowalny tekst to w zasadzie żadna nowość, lecz tabelki stanowią nieco bardziej zaawansowaną formułę.

Co ciekawe, tytułowa funkcja zadebiutowała już… we wrześniu 2018 roku. Wtedy jednak dostępna była jedynie dla użytkowników posiadających wersję pakietu Office w wersji Insider. Teraz nareszcie zostaje ona udostępniona publicznie jako ogólnodostępna funkcjonalność w ramach lutowej aktualizacji usługi Microsoft 365.

 „Wstaw dane z obrazu”, bo tak nazywa się wprowadzona nowość, na pewno spodoba się osobom, które mają na co dzień do czynienia z dużą ilością „papierkowej” roboty. Teraz w prosty sposób mogą przekonwertować tekst drukowany na wersję elektroniczną i tym samym zaoszczędzić mnóstwo czasu.

Na razie funkcja obecna jest jedynie na urządzenia z systemem Android – data premiery na iOS nie została jeszcze podana, ale Microsoft planuje ją udostępnić już niebawem.

Źródło: The Verge