Instalki.pl » Aktualności » Software » Mapy Google już wkrótce obsłużymy głosem z pomocą Asystenta
Wtorek, 26 Luty 2019 14:39, Wpisany przez BS
asystent google 4
Nie trzeba już trzymać telefonu w ręce.

Korzystanie z telefonu w trakcie jazdy samochodem jest dozwolone jedynie wtedy, kiedy nie wymaga trzymania urządzenia w ręce. Domyślacie się więc zapewne, że w większości przypadków używać telefonu za kółkiem po prostu nie wolno. Chyba, że korzystacie z Asystenta Google...

Jeżeli nadal nie znaleźliście zastosowania dla Asystenta Google to może się to wkrótce zmienić. Inteligentny asystent dostał już jakiś czas temu synchronizację z aplikacją Map Google, pozwalając bez dotykania smartfona zmienić trasę, odczytać i odpisać na wiadomość SMS, podejrzeć lokale gastronomiczne w pobliżu, bądź po prostu zapytać go czy daleko jeszcze. Niestety funkcja ta była dostępna jedynie w języku angielskim.

asystent mapy

Według Google obsługa Map w Stanach Zjednoczonych przyjęła się naprawdę dobrze, a firma zauważyła 15x więcej próśb o wpisanie, bądź odczytanie wiadomości. Jest to niewątpliwy sukces i najwidoczniej inspirując się wynikami z Ameryki, gigant z Mountain View postanowił pójść za ciosem i zapowiedział, że w najbliższych tygodniach pełna integracja z Mapami będzie dostępna we wszystkich językach, które obsluguje asystent. 

Zobacz również: Google atakuje - fizyczny przycisk Asystenta Google na ponad 100 milionach smartfonów w 2019 roku

Poza tym Asystent Google doczeka się również integracji z Wiadomościami. Funkcja pojawi się globalnie, jednak będzie działać tylko z wiadomościami w języku angielskim. Będzie on reagować na ich treść i podsuwać nam wskazówki na temat filmów czy restauracji.

Źródło: Google