Instalki.pl » Aktualności » Software » Nowa aplikacja Mój Office debiutuje u wszystkich użytkowników Windows 10
Piątek, 22 Luty 2019 16:05, Wpisany przez Piotr Malinowski
moj office aplikacja
Centrum dowodzenia nad pakietem Office.

Jeszcze w zeszłym roku gigant z Redmond zapowiedział, że aplikacja „Mój Office” przejdzie metamorfozę – jej celem ma być jeszcze łatwiejszy dostęp do m.in. subskrypcji Office 365 czy Office 2019, Office 2016 i Office Online. Proces przemiany właśnie się rozpoczął i część użytkowników może mieć na swoim komputerze z Windows 10 odmieniony program.

W moim przypadku nadal mam do czynienia ze starym interfejsem – zarówno na komputerze, jak i przeglądarkowej ofercie sklepu Microsoft Store. Produkt jest udostępniany seriami, więc jego dostępność może pojawić się u niektórych dopiero np. za kilka tygodni. Zmiany w wyglądzie to jednak nie jedyne nowości jakie przynosi „Office” (bo tak nazywa się staro-nowa aplikacja).

Win10App_2_1.png

Przede wszystkim program ma pozwalać na szybkie przełączenie się między poszczególnymi usługami pakietu Office – zostaną one zgromadzone w jednym miejscu i za pomocą jednego kliknięcia możemy przeskakiwać z np. Excela na PowerPointa.

Usprawniony zostanie również powrót do niedawno używanych dokumentów, jak i tych przypiętych oraz udostępnionych nam przez innych użytkowników. Aspekt ten dotyczy plików przechowywanych zarówno na OneDrive, jak i lokalnie na urządzeniu.

„Office” to także trwała integracja z Microsoft Search, dzięki czemu szybko możemy wyszukiwać dokumenty, strony czy aplikacje, których akurat potrzebujemy. Ma to usprawnić pracę użytkowników pracujących na dużej liczbie materiałów. Program Mój Office można pobrać z naszego serwisu. Wystarczy kliknąć w poniższy odnośnik.


Źródło: Microsoft