Instalki.pl » Aktualności » Software » Samsung pozwoli zmienić działanie przycisku Bixby
Piątek, 22 Luty 2019 11:21, Wpisany przez Mateusz Ponikowski
facebook lol koniec
Producent poszedł po rozum do głowy.

Wraz z premierą flagowych smartfonów Galaxy S8 oraz S8+, Samsung wprowadził do swoich urządzeń przycisk, który w kolejnych miesiącach został wręcz znienawidzony przez użytkowników – chodzi tu oczywiście o guzik pozwalający na szybką aktywację inteligentnego asystenta Bixby. Po premierze rodziny Galaxy S10 okazało się, że Koreańczycy w końcu chcą pozwolić użytkownikom na zmianę możliwości działania wspomnianego przycisku. Czy to już koniec frustracji po przypadkowym wciśnięciu guzika odpowiedzialnego za wirtualnego asystenta?

Po oficjalnej prezentacji smartfonów z serii Galaxy S10 okazało się, iż Samsung pozwoli użytkownikom „remapować” przycisk Bixby odpowiedzialny za wirtualnego asystenta. Teraz będzie można do niego przypisać dowolną akcję lub uruchomić aplikację firm trzecich – zarówno po jednym, jak i kilku szybkich kliknięciach. Pierwotnie tego typu opcja miała być zarezerwowana tylko i wyłącznie dla modelu Galaxy S10 oraz S10+ działających pod kontrolą Androida Pie, ale producent się zreflektował.

samsungbixby2

Możliwość zmiany i remapowania działania przycisku Bixby trafi także do starszych urządzeń producenta, takich jak Galaxy S8, Galaxy S8+, Galaxy Note 9, Galaxy S9 oraz Galaxy S9+. W jaki sposób Samsung chce to wszystko zmienić? Przez jedną, odpowiednią aktualizację oprogramowania – Koreańczycy nie poinformowali jednak, kiedy będzie można się jej spodziewać oraz które regiony otrzymają ją w pierwszej kolejności. Trzeba będzie więc po prostu cierpliwie czekać i wytrzymać jeszcze te kilka tygodni z przyciskiem do Bixby.

Bixby od początku miał być oficjalną konkurencją dla Asystenta Google oraz Siri, a także Alexy. Samsung zdaje sobie sprawę z pracy, którą musi włożyć, aby dogonić konkurencję, jednak firma słucha także użytkowników, którzy od wielu miesięcy zgłaszali swoje frustracje związane z przyciskiem Bixby we flagowych smartfonach.

Nie pozostaje więc nic innego, jak tylko czekać na aktualizację oprogramowania, która pozwoli na skorzystanie z funkcji „dostosowywania klucza” asystenta Bixby.

Źródło: Mashable