Instalki.pl » Aktualności » Software » Twitter uruchamia publiczne testy swojej ulepszonej funkcji konwersacji
Czwartek, 21 Luty 2019 08:06, Wpisany przez BS
twitter kawa
Można już się zgłaszać.

Rozmowy, które odbywały się pod tweetami na znanym portalu społecznościowym do najprzejrzystszych nie należały. Forma kolejnych wpisów jeden pod drugim, niczym na forum, nie ułatwiała prowadzenia konwersacji w grupach kilku osób. W październiku Twitter  zapowiedział zmiany i już teraz ruszają publiczne testy nowoczesnej metody rozmowy.

Nowy projekt ma ułatwić dostrzeżenie tego, co mówią ludzie. Zaokrąglenie kształtu odpowiedzi ma sprawić, że użytkownik poczuje się bardziej jakby pisał wiadomość tekstową. Odpowiedzi są również wcięte niczym na Reddicie. Dodatkowo komentarze osób, które obserwujesz zostaną podświetlone na niebiesko, przez co będą wyróżniać się wśród szarych tekstów innych użytkowników.

twitter rozmowy 1

Ukryta zostanie liczba reakcji na odpowiedź na tweeta. Cyferki przy polubieniach i retweetach pojawią się dopiero po kliknięciu w odpowiedź, wraz z opcjami udostępniania i szczegółowymi informacjami.

Każdy użytkownik może złożyć wniosek o przystąpienie do testów, aby samemu zobaczyć jak zmiany wyglądają w praktyce. Na oficjalne wprowadzenie nowości do aplikacji na pewno przyjdzie nam jeszcze poczekać i prawdopodobnie część z nowych funkcji zostanie w trakcie testów wyeliminowana, więc możliwe, że otwarte testy są jedyną szansą na sprawdzenie wszystkiego.


Twitter w najbliższych tygodniach będzie wysyłać zaproszenia do testów do wybranych osób, które złożyły wniosek.

Źródło: Engadget