Instalki.pl » Aktualności » Software » Nie wiesz jak sortować śmieci? Pomoże Ci w tym Asystent Google!
Wtorek, 19 Luty 2019 13:26, Wpisany przez BS
smieci
Wszystko będzie prostsze dzięki Asystentowi.

Asystent Google jest w Polsce oficjalnie już ponad miesiąc i ciągle zyskuje nowe funkcje. Teraz pomoże nam nawet w czynnościach takich jak segregowanie śmieci i odpowie na to arcyciężkie pytanie: karton od soku to plastik czy papier?

Za wszystkim stoi firma Cludo (na co dzień zajmująca się oprogramowaniem do call center), która stworzyła aplikację Pan Śmieciarz. Aby ją uruchomić musimy mieć włączonego Asystenta Google na swoim smartfonie i powiedzieć "Ok Google, porozmawiaj z panem śmieciarzem".

AI przygotowana przez Cludo została nauczona zasad segregacji odpadów. Po uruchomieniu aplikacji możemy po prostu powiedzieć "Gdzie mam wyrzucić [nazwa przedmiotu do wyrzucenia]", a Pan Śmieciarz nam na to odpowie. W niektórych sytuacjach sztuczna inteligencja dostała chyba nawet dostęp do Painta, aby uraczyć nas piękną wizualizacją naszego pojemnika na odpady.

pan smieciarz 1

Odpowiedzi przeczytane zostaną przez syntezator mowy. 

Algorytm jest stale dopracowywany i poprawiany w oparciu o odpowiedzi użytkowników. „Monitorujemy pytania użytkowników aby ciągle edukować naszą sztuczną inteligencję– mówi Karol Popa – "Chcemy aby Pan Śmieciarz był w stanie odpowiadać na wszystkie nurtujące nas pytania o odpady”.Użytkownicy znaleźli również kilka zabawnych sposobów na przetestowanie umiejętności AI. Wielokrotnie pytano Śmieciarza o to gdzie wyrzucić żonę, teściową czy zwłoki.

pan smieciarz 2

pan smieciarz 3

Jeżeli jesteście ciekawi możliwości Asystenta Google możecie sprawdzić również jak działają polecenia "Ok Google, porozmawiaj z Niedzielą Handlową", bądź "Ok Google, porozmawiaj z Panem Smokiem".

Źródło: Cludo