Instalki.pl » Aktualności » Software » Face Time po aktualizacji iOS 12.1.4 dalej nie działa jak trzeba
Wtorek, 19 Luty 2019 08:19, Wpisany przez BS
iphone x klucze
Ale przynajmniej nie można szpiegować...

Pod koniec stycznia cały świat obiegła informacja o błędzie w aplikacji Face Time w systemie iOS, który pozwala każdemu użytkownikowi na uzyskanie nieautoryzowanego dostępu do kamery i mikrofonu dowolnego posiadacza iPhone'a. W niedługim czasie Apple wypuściło aktualizację iOS 12.1.4, która naprawiała ten niebezpieczny błąd, jak się jednak okazuje, powodując kolejne.

Zobacz również: Poważny błąd w oprogramowaniu Apple pozwala na szpiegowanie innych użytkowników

Group Face Time nadal bowiem nie działa jak należy. Wielu użytkowników zgłasza problemy z aplikacją - nie mogą oni tworzyć rozmów Group Face Time z jedną osobą, aby potem dodać kolejną, ponieważ przycisk "Dodaj osobę" przestaje działać. Żeby to zrobić, wymagane jest dodanie od razu dwóch, bądź większej ilości osób - co oczywiście może być dość problematyczne. 


Zobacz również: Apple naprawia problem z rozmowami grupowymi Face Time

Rzecz jasna można wrócić do wersji iOS 12.1.3, w której rozmowy rozpoczynane sam-na-sam w Face Time działają jak trzeba. Problemem jest tu natomiast występowanie błędu pozwalającego na szpiegowanie. Sytuacja nie wygląda więc zbyt ciekawie - albo będziemy tworzyć rozmowy w 3 i więcej osób, albo wystawimy się na szpiegowanie. Pozostaje więc chyba jedynie czekać, aż Apple naprawi nowy błąd.

Źródło: MacRumors