Instalki.pl » Aktualności » Software » Ucz się języków oglądając Netflix, dzięki nowemu rozszerzeniu do Chrome
Środa, 13 Luty 2019 06:19, Wpisany przez BS
LLN
Bawi i uczy.

Sposobów na naukę języka jest całkiem sporo. Oczywiście nie każdy chce siedzieć i godzinami kuć formułki z podręczników. Ale nie każdy może też sobie pozwolić na wyjazd za granicę i naukę w kraju, w którym używa się interesującego nas języka. A co, gdyby naukę języków połączyć z czymś przyjemnym,  na przykład oglądaniem ulubionych produkcji na Netflix?

Dzięki nowemu rozszerzeniu do Google Chrome  jest to jak najbardziej możliwe. Language Learning with Neflix działa w prosty sposób: wyświetla nam na ekranie napisy w dwóch językach: waszym i tym, który chcecie poznać. Korzysta ono z bazy filmów i napisów serwisu streamingowego - w tej chwili w katalogu rozszerzenia dostępnych jest ponad 400 tytułów, z czego 113 obsługuje połączenie języka polskiego z angielskim.Rozszerzenie stworzyli dwaj programiści: David Wilkinson i Ognjen Apic. Próbowali oni stworzyć własne oprogramowanie do nauki języków od dłuższego czasu. 

Narzędzie najlepsze efekty daje osobom, które znają już przynajmniej podstawy języka. Oferuje ono podświetlania słownictwa, która zaznacza na szaro rzadziej używane słowa. Jeżeli najedziemy na taki wyraz, wyświetli  się nam okienko popup z informacjami ze słownika oraz opcja odtworzenia danego wyrazu, aby poznać jego dokładną wymowę.

lln 2

LLN obecnie jest w pełni darmowe, jednak twórcy nie wykluczają w przyszłości wprowadzenia również płatnej opcji. Miałaby ona oferować dostęp do nowych napisów, pasujących do tego, co mówią aktorzy w filmie. W tym momencie bowiem rozszerzenie korzysta z bazy napisów Netflix, jednak dosyć często napisy i dialogi w danym języku ani trochę się ze sobą nie pokrywają.

LLN dostępne jest w przeglądarce Chrome (przy użyciu odpowiedniego rozszerzenia także na Operze) i jest w pełni darmowe. Niestety nie mamy możliwości nauki na tablecie czy Smart TV. Wilkinson i Apic rozważają jednak podjęcie rozmów z Netfliksem i otrzymanie pomocy serwisu, dzięki której ich program do uczenia się języków będzie lepszy i łatwiej dostępny.

Źródło: The Verge