SQL/DB Error -- [
    Error selecting database admin_joomla4!
  1. Are you sure it exists?
  2. Are you sure there is a valid database connection?
]
SQL/DB Error -- [MySQL server has gone away]
SQL/DB Error -- [MySQL server has gone away]
Nowy sposób na uruchomienie Asystenta Google w systemie MIUI 10 - Instalki.pl
Instalki.pl » Aktualności » Software » Nowy sposób na uruchomienie Asystenta Google w systemie MIUI 10
Poniedziałek, 04 Luty 2019 21:08, Wpisany przez Mateusz Ponikowski
MIUI 10 GA
Przydatna nowość.

Liczba użytkowników asystenta głosowego Google w Polsce z pewnością wciąż rośnie, w końcu funkcja ta dostępna jest na większości smartfonów z Androidem. Dzięki najnowszej aktualizacji MIUI, osoby korzystające ze sprzętu Xiaomi, zyskają teraz nowy sposób na uruchamianie asystenta.

Standardowo asystent Google może być uruchomiony za pomocą głosu, wystarczy wypowiedzieć słowa "Ok Google", jednak aby ta funkcja była dostępna trzeba zgodzić się na ciągłe nasłuchiwanie, a to już nie podoba się każdemu. Można też wywołać omawianą nowinkę, przytrzymując przycisk Home. Wraz z aktualizacją MIUI 10.2.1 Xiaomi dochodzi jeszcze jeden sposób.

Nową funkcję "Asystent Google" (Przytrzymaj przycisk zasilania przez 0.5 sek., aby uruchomić Asystenta Google) znajdziecie w zakładce Skróty i gestów i przycisków. Warto dodać, że dostęp do funkcji będzie możliwy wyłącznie na urządzeniach wspierających gesty pełnoekranowe.

2019-02-04 211449
2019-02-04 211440

Pomysł Xiaomi nie jest odosobniony, podobne rozwiązanie znajdziemy między innymi na smartfonach OnePlus (Przyciski i gesty - Szybko aktywuj aplikację asystującą).

Źródło: XDA