Instalki.pl » Aktualności » Software » WhatsApp zyskuje możliwość zablokowania przez Touch ID i Face ID
Poniedziałek, 04 Luty 2019 12:02, Wpisany przez BS
face id whatsapp
Ale powiadomienia już nie do końca.

Wiele osób zabezpiecza swojego smartfona w dowolny sposób - wzorem na ekranie blokady, kodem PIN, zabezpieczeniami biometrycznymi. Sprawia to, że mało kto jest w stanie użyć naszego urządzenia. Jednak czasem chcemy, aby ktoś mógł coś na nim zrobić, ale nie wszystko. W tej sytuacji pomaga blokowanie konkretnych aplikacji używając applocka. Jednak WhatsApp na smartfonach Apple dostał właśnie funkcję, dzięki której applock nie jest potrzebny.

Aplikacja dostała bowiem właśnie możliwość blokowania przy użyciu zabezpieczeń biometrycznych. Zależnie od modelu będzie to Touch ID, bądź Face ID. Funkcja pojawiła się w aktualizacji do wersji 2.19.20 i można ją włączyć w menu prywatności w ustawieniach.

whatsapp id

Jednak zabezpieczenie aplikacji nie zapewnia całkowitego spokoju. Korzystanie z jej pełnej wersji jest bowiem zabezpieczone, jednak odpowiadanie na wiadomości czy połączenia z poziomu powiadomień działa bez większych problemów i nie wymaga dodatkowej autoryzacji. Jedynym wyjściem z sytuacji jest zmiana ustawień powiadomień.

Funkcja obecnie działa jedynie na urządzeniach Apple, jednak prawdopodobnie już wkrótce autoryzacja przy użyciu czytnika linii papilarnych pojawi się również w aplikacji WhatsApp  na urządzeniach z Androidem.

Źródło: 9to5Mac